No 28. līdz 30. martam Novopolockā norisinājās 1. Baltkrievijas un Latvijas sadraudzības pilsētu forums „Baltkrievijas un Latvijas reģionālās un sadraudzības pilsētu sadarbības perspektīvie virzieni", kurā Madonas novada pašvaldību pārstāvēja domes priekšsēdētāja vietnieks Agris Lungevičs un pašvaldības izpilddirektors Āris Vilšķērsts.
Āris Vilšķērsts „Staram" pastāstīja, ka šis bija Baltkrievijas puses iniciēts forums.
– Atbraucot bijām pārsteigti par to, cik daudzām Latvijas pašvaldībām Baltkrievijā ir sadarbības partneri. Sākot ar pierobežas pašvaldībām, kuru sadarbība šķiet tikai dabiska, beidzot ar Bausku, Dobeli, Jelgavu un Ventspili. Forumā tika parakstīti arī desmit jauni sadarbības līgumi, – norādīja Āris Vilšķērsts.
Vaicāts par to, vai baltkrievu sadarbības partneru noskaņojums attiecībā pret Latviju nav mainījies, ņemot vērā nesen ieviestās Eiropas Savienības (ES) sankcijas, izpilddirektors atzina, ka Baltkrievijas puse atzinīgi novērtē to, ka Latvija iebildusi ES sankcijām tādā apjomā, kādā tās sākotnēji bija plānots piemērot.
– Viņi atzīmēja, ka Latvija rīkojusies loģiski un atbilstoši gan uzņēmēju, gan iedzīvotāju interesēm, jo sankciju gadījumā zaudētu visas puses. Kaut arī forums bija ieplānots jau pirms sankciju piemērošanas, manuprāt, šobrīd Baltkrievijas pusei tas ieguva daudz lielāku nozīmi, jo viņiem bija svarīgi parādīt, ka nosodījums no ES valstu puses nav tik viennozīmīgs, – pastāstīja pašvaldības izpilddirektors.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.04.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS