Brīvdienu nedēļā Madonas, Cesvaines, Ērgļu, Lubānas un Varakļānu novada sākumskolas skolotājas aktīvi darbojās, lai paaugstinātu savu kvalifikāciju. 12., 13. martā piedalījās ESF sākumskolas skolotāju kursos „1.- 4. klašu skolotāju profesionālo kompetenču pilnveide" Madonā, kas turpināsies 31. martā un 2. aprīlī.
15. martā skolotājas devās uz konferenci Valmierā, ko organizēja izdevniecība „Lielvārds" un Valmieras pilsētas pašvaldība sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru. Jau otro reizi konference notika Valmieras sākumskolā, kur pulcējās ap 400 sākumskolas skolotāju no visas Latvijas, lai tālāk attīstītu pirms gada iniciēto vispārīgo kontekstuālo diskusiju par sākumskolas izglītības saturu, mācību metodēm un mācību vidi. Skolotājas darbojās praktiskās, uz pieredzi balstītās nodarbībās, ko vadīja augstskolu docētāji, skolotāji metodiķi, mācību līdzekļu izstrādātāji un ražotāji no Latvijas, Vācijas, Lielbritānijas un Austrijas. Katrai skolotājai tika dota iespēja piedalīties vairākās darbnīcās.
15. martā skolotājas piedalījās interesantā, rūpīgi sagatavotā seminārā arī Mārcienas pamatskolā.
Sākumskolas metodiskajā apvienībā ir tradīcija katru gadu apmeklēt kādu no starpnovadu apvienības skolām un doties pieredzes apmaiņā uz kādu skolu Latvijā. Jau rudenī metodiskās apvienības sanāksmē Mārcienas pamatskolas direktore Aldona Gudrīte atsaucīgi piekrita uzņemt skolotājas savā skolā, sakot: „Mums ir, ko rādīt!" Ierodoties mūs sagaidīja direktore un direktores vietniece Iveta Kaire. Malkojot kafiju, tika pārrunāta dienas gaita, kas bija veltīta tēmai „Putni". Izlozējām priekšmeta attēlu un iepazīšanās spēlē stāstījām par savām izjūtām, ar ko šis priekšmets mums asociējas tanī brīdī. Direktore prezentēja skolu un stāstīja par skolēnu un skolotāju sasniegumiem. Darbs turpinājās grupās piecās ideju darbnīcās.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.03.2012.
Autore: GINTA LIBEKA,
starpnovadu sākumskolas skolotāju metodiskās apvienības vadītāja