Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

“Saku to, ko domāju”

Redakcija

Autors • 12.03.2012.

“Saku to, ko domāju”
Burtu lielums

Valsts prezidents Andris Bērziņš sava pagājušajā nedēļā notikušā Madonas un Lubānas novada apmeklējuma noslēgumā Lubānas novada klubā tikās ar vietējiem iedzīvotājiem, lai pārrunātu tos interesējošus jautājumus.

Prezidentam tika vaicāts par vairākiem aktuāliem jautājumiem, tostarp pensionēšanās vecuma paaugstināšanu, augstākās izglītības sistēmu, cilvēku izbraukšanu no valsts u. c.
Arī pirmais lubāniešu uzdotais jautājums saistījās tieši ar migrāciju. Prezidentam tika vaicāts, kā valsts spētu palīdzēt Latvijā atgriezties cilvēkiem un to pēctečiem, kuri savulaik tikuši izsūtīti.
– Viena daļa no mums ir atgriezusies, taču ir cilvēki, kas arī to vēlētos izdarīt, taču viņiem nav nedz mājvietas, nedz līdzekļu tam, lai spētu pārcelties uz dzīvi šeit. Vai šo jautājumu nav iespējams risināt ar valsts starpniecību? – vaicāja Lubānas iedzīvotāja.
Valsts prezidents atzina, ka šie cilvēki Latvijai būtu ļoti nepieciešami un arī valstij būtu jādomā, kā viņus atgriezt dzimtenē.
– Viens no iespējamiem risinājumiem ir dot lielākas pilnvaras un vienlaikus arī līdzekļus pašvaldībām. Manuprāt, nupat ir pēdējais laiks, lai pašvaldības, valsts un valsts uzņēmumi sāktu uzpirkt zemi no tiem cilvēkiem, kas to vēlas pārdot. Pašvaldības arī varētu tikt pie tās valsts zemes, kurai, beidzoties privatizācijas laikam, nav atradies saimnieks. Šo zemi pašvaldības savukārt varētu izmantot, piesaistot austrumos dzīvojošos latviešus, – sacīja Andris Bērziņš.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.03.2012.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

OĻĢERTA SKUJAS foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px