Šonedēļ, no 12. līdz 18. martam, visā Latvijā norisinās radošās darbības nedēļa „Radi!", kuras mērķis ir parādīt Latvijas radošo potenciālu, pieredzi un sasniegumus, kā arī veicināt izpratni un interesi par radošo un kultūras industriju sektoru, radošumu veicinošu izglītību, inovācijām un zināšanu ekonomiku un radošu pārvaldību.
Nedēļas iniciatori ir Kultūras ministrija un Britu padome Latvijā. Kultūras ministre Žaneta Jaunzeme-Grende norāda: „Šīs nedēļas uzdevums valstiskā līmenī ir izveidot radošu ilgtermiņa partnerību starp valsts pārvaldi, pašvaldībām, nevaldības organizācijām un uzņēmējiem Radošās Latvijas" stratēģijas un sadarbības platformas izveidei un īstenošanai vietējā, nacionālajā un starptautiskajā līmenī.."
Radošās darbības nedēļa aptver piecas tematiskās jomas: radoša identitāte, radoša pārvaldība, radoša izglītība, radoši novadi un radoša uzņēmējdarbība. „Radi!" nedēļas vadmotīvs ir radoša darbība un sadarbība – starp cilvēkiem, organizācijām, disciplīnām, novadiem un idejām.
Radošās darbības nedēļas tēma ir „Radošie novadi", un tajā iesaistījies arī Varakļānu novads. Vakar Varakļānos novada domes zālē notika diskusija „Kādi būsim nākotnē?", kurā piedalījās novada uzņēmēji, NVO, pašvaldības iestāžu vadītāji, lai kopā apspriestu Varakļānu novada attīstības perspektīvas. Dažādi pasākumi Varakļānu novadā plānoti visu nedēļu.
Autore: BAIBA MIGLONE