Pagājušajā sestdienā Madonas pilsētas centrālajā laukumā norisinājās tradicionālais ikmēneša tirgus, kas kuplā skaitā pulcēja gan tirgotājus, gan pircējus.
Pircēju pieplūdumu sekmēja arī saulainais laiks, kas atšķirībā no daudzām citām reizēm beidzot iepriecināja tirgus dalībniekus.
– Laiks patiešām ir dievīgs, – atzina arī Madonas novada pašvaldības tirgus koordinatore Nadežda Seļma. – Beidzot tirgus dienā spīd saule, un nav ne lietus, ne arī sniega. Šodien tirgū savu preci piedāvā vairāk nekā 100 tirgotāju. Ļoti plaša ir sezonas preču izvēle, bet pietiekami lielā skaitā ir arī zemnieki, mājražotāji, bitenieki, amatnieki. Pie Initas Zepas no „Puķu sētas" var iegādāties pirmos puķu stādus –
atraitnītes, ko var jau stādīt, lai gan vēl pieturas salīdzinoši auksts laiks, vai izvēlēties ziedošu puķu podu balkonam vai lodžijai. Tirgū var nopirkt arī augļu kociņus. Tos gan piedāvā tikai viens stādu audzētājs, bet pavasara gadatirgū aprīļa beigās izvēle noteikti būs lielāka. Arī agros sēklas kartupeļus par 20 santīmiem kilogramā šodien var nopirkt tikai pie dažiem zemniekiem. Vairāki potenciālie pircēji pirms tirgus interesējās, vai varēs nopirkt rukšus. Es teicu, ka sivēni būs, un tie arī ir: tos var iegādāties par aptuveni 40 latiem.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 13.04.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto