Šodien, 20. martā, pulksten 7.14 iestājas pavasaris, bet pāris dienu iepriekš – 17. martā – tas ar tradicionālo masku karnevālu tika ieskandināts Latvijas augstākajā virsotnē – Gaiziņkalnā.
Pavasara ieskandināšanas karnevāls "Golgāttraks 2012", kas noritēja ar devīzi "Slēpojam, svinam, lustējam", pagājušajā sestdienā pulcēja krietni vairāk interesentu un ziemas prieku piekritēju nekā citus gadus. Karnevāla programma bija saistoša ar sniega figūru veidošanas konkursu, masku parādi, netradicionālo braucamrīku šovu, jautrām sacensībām. Pasākumā Gaiziņkalnā šogad iesaistījās arī "Ķirsona muiža", un uz "notikuma vietām" no Madonas dzelzceļa stacijas devās vilcienu "Sniedziņš" sagaidījušie autobusi.
Ja tas ir karnevāls, tad ir jābūt arī maskām, un šogad to bija ievērojami vairāk nekā iepriekšējos gados. Kā saskaitījis Gaiziņkalna karnevāla rīkotājs – atpūtas bāzes "Golgāts" saimnieks, SIA "Abi-2" valdes loceklis Juris Stradiņš, pavisam tika reģistrētas 12 aktīvas masku grupas. – Ar aktivitāti esmu apmierināts. Mums bija pat masku gājiens. Tautas bija daudz, izdoma – vienkārši fantastiska. Piemēram – cietumnieks būrī un policiste, kas savu ekipāžu šļūcienam no kalna bija nosaukuši "Sliktā Pavasare ved prom ziemu", "Zaķis dalmācietis", "Pelīšu dubultduets", "Radiācijas mērījumu veicējs", "Peldētājas", "Miesnieks", "Latvijas sievietes", "Aizkavējušies Ziemassvētki", "Rembo nekad nekrīt", "Alus krūze" u. c. Karnevāla vadītājs – Elmārs no Valmieras – bija iejuties barona fon Minhauzena kostīmā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.03.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
AGRA VECKALNIŅA foto