Lai plašāk informētu sabiedrību un veicinātu izpratni par izlīguma iespējām kriminālprocesā, visā Latvijā jau trešo gadu no 8. līdz 17. maijam Valsts probācijas dienests (VPD) rīko akciju „Izlīguma nedēļa".
Arvien vairāk cilvēku seko līdzi jauninājumiem krimināltiesībās un interesējas par iespējām iesaistīties izlīgumā, ko organizē neitrāla persona – profesionālis – izlīguma starpnieks.
Kā galvenais priekšnosacījums izlīguma gadījumos likumpārkāpējam ir tas, ka viņš pats atzīst savu vainu noziedzīgā nodarījuma izdarīšanā, nevis uzsver, ka viņa vaina vēl jāpierāda. Protams, cilvēki var izlīgt un var arī neizlīgt, tas viss ir atkarīgs no viņu vēlēšanās, spējām un iespējām vienoties. Izlīgums sniedz iespēju sabiedrības locekļiem mainīties un uzlabot savu dzīves kvalitāti, būt līdzatbildīgiem, popularizējot humānisma principus, kas mazina cilvēku vienaldzību citam pret citu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 08.05.2012.
Autore: VALDA BUIĶE,
VPD Madonas teritoriālās struktūrvienības vadītāja