28. un 29. februārī visā Latvijā notika Notāru dienas, kuru laikā ikviens iedzīvotājs varēja vērsties pie notāra pēc padoma un bezmaksas juridiskajām konsultācijām.
Notāru dienas tika rīkotas jau septīto gadu, un kā katru reizi arī šogad tajās lielāks uzsvars tika likts uz kādu no aktuāliem likumdošanas jautājumiem. Šogad tas bija plašu ažiotāžu radījušais Sākumdeklarēšanas likums. Lai arī tautas valodā dēvētais Sākumdeklarēšanas likums (pilns nosaukums tam ir Fizisko personu mantiskā stāvokļa un nedeklarēto ienākumu deklarēšanas likums) stājies spēkā jau pagājušā gada decembrī un no šā gada 1. marta paredz mantiskā stāvokļa deklarācijas iesniegšanu iedzīvotājiem, kuriem ir uzkrājumi, parādsaistības un īpašums vairāk nekā 10 000 latu vērtībā, pusei Latvijas iedzīvotāju, kuri uzskata, ka viņiem būs jāiesniedz deklarācija, vēl joprojām nav skaidrs, kas un kā būs jādeklarē. Turklāt gandrīz 20% iedzīvotāju nezina, vai saskaņā ar Sākumdeklarēšanas likuma normām viņiem ir jāiesniedz mantiskā stāvokļa deklarācija. Savukārt, ja tomēr izrādītos, ka viņiem deklarācija ir jāiesniedz, tikai 9% zinātu, ko un kā darīt, liecina sabiedriskās domas pētījumu centra SKDS un Latvijas Zvērinātu notāru padomes veiktā pētījuma rezultāti. Šā iemesla dēļ 2012. gada Notāru dienās uzmanību nolemts pievērst tieši minētajam likumam un sniegt par to iedzīvotājiem pēc iespējas plašāku informāciju.
Vidzemes apgabaltiesas zvērinātā notāre Zita Dombrovska atzina, ka šogad Notāru dienās iedzīvotāju aktivitāte ir bijusi lielāka nekā citus gadus.
PLašāk lasiet laikrakstā STARS 02.03.2012.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto