Sadarbības ietvaros Madonas novadu no 12. līdz 14. martam apmeklēja Vācijas Sarkanā Krusta Rosrātes nodaļas delegācija astoņu cilvēku sastāvā, ko vadīja nodaļas priekšsēdētāja Ingeborga Šmidte, kas stāvējusi pie šīs sadarbības šūpuļa. Arī šoreiz viesi līdzi atveda humānās palīdzības kravu, kas kā parasti tiks sadalīta starp pilsētas un novada aprūpes un izglītības iestādēm.
– Sadarbība starp Vācijas un Latvijas Sarkano Krustu pastāv jau kopš 2001. gada, un tās ietvaros ir noslēgti sadarbības līgumi starp Vācijas un Latvijas Sarkanā Krusta vietējām nodaļām un komitejām, tajā skaitā arī starp Madonas un Rosrātes nodaļu. Līdzšinējie kontakti ir bijuši ļoti auglīgi, un Madonas pilsēta un novads to ir sajutis caur dažāda veida palīdzības sūtījumiem, ko saņēmušas vairākas sociālās palīdzības iestādes un mazturīgie iedzīvotāji. Madonas Sarkanā Krusta pārstāvji arī paši pabijuši Rosrātē, lai redzētu, kā Sarkanā Krusta darbs tiek organizēts Vācijā, – pastāstīja Latvijas Sarkanā Krusta Madonas nodaļas vadītājs Gundars Riekstiņš. – Šīs vizītes laikā viesi apciemoja vairākas novada iestādes, kurām nodaļa ir palīdzējusi ar humānās palīdzības sūtījumiem. Rosrātieši apmeklēja Ļaudonas sociālās aprūpes centru, bērnu un jauniešu ārpusģimenes aprūpes un atbalsta centru „Ozoli", Dzelzavas pansionātu, pabija arī Praulienā pie Ūdru ģimenes, jo viens no šīs organizācijas biedriem Ginters Vihmans ir iesaistījies Agneses ārstēšanā un tālākā rehabilitācijā. Delegācijai bija pieņemšana pie novada domes priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera, kurā tika izteikta pateicība par līdzšinējo atbalstu un spriests par turpmāko sadarbību.
– Ļaudoniešiem sadarbība ar Sarkanā Krusta Rosrātes nodaļu pastāv jau ilgāku laiku, jo tad, kad es atnācu strādāt uz sociālās aprūpes centru, šī sadarbība jau bija. Un visu šo laiku viņi atbalsta mūsu pansionāta iemītniekus. Viņi mums ir palīdzējuši gan ar mēbelēm, gan drēbītēm un citām noderīgām lietām. Arī paši ik reizes, kad ir šaipusē, noteikti mūs apciemo, – sadarbību jau kopš pirmsākumiem atceras tagadējā sociālās aprūpes centra vadītāja Tatjana Kriškāne, kas šajā amatā ir kopš pagājušā gada aprīļa. – Arī šoreiz viņi izmantoja iespēju un apciemoja mūsu centru, priecājās par patīkamām izmaiņām salīdzinājumā ar iepriekšējo reizi, par jaunajiem logiem un aizkariem, kas telpas dara mājīgākas. Parunājās ar iemītniekiem, un dāvanai viesi bija sagādājuši šķīvju komplektus. Atšķirībā no citām reizēm šoreiz mums izveidojās plašāka saruna ar pirmsskolas izglītības iestādes darbiniekiem, jo, tā kā abas mūsu iestādes atrodas vienā ēkā, aizvedām viņus ciemos arī uz bērnudārzu. Viesi dalījās pieredzē, kā darbs ar bērnudārza audzēkņiem tiek organizēts pie viņiem Rosrātē.
Autore: BAIBA MIGLONE
MĀRĪTES STRODES foto