Jau vairākas dienas pie „Latvijas Krājbankas" bankomāta Madonā drūzmējas cilvēki un stāv rindā, lai varētu izņemt kārtējos 50 latus.
Pēdējās divās dienās, kopš ir atvērti arī klientu apkalpošanas centri, tā ir ievērojami mazinājusies un vismaz pēcpusdienās vai pat ap pusdienlaiku pie naudas var tikt samērā ātri. Taču ik rītu tā veidojas no jauna, jo daudzi rindā sāk stāvēt labu laiku pirms astoņiem, kaut gan klientu apkalpošanas centrs durvis ver tikai deviņos un arī bankomātā naudu var izņemt no pulksten 9 līdz 22.
Šāda nīkšana rindās īpaši smaga ir senioriem, bet pensionāru starp Krājbankas klientiem, kā zināms, ir ļoti daudz. Diemžēl „Latvijas Krājbankas" krahs Madonā ir jau paņēmis viena cilvēka dzīvību.
To, ka vienam no rindā stāvētājiem palika slikti un tika izsaukta neatliekamā medicīniskā palīdzība, ceturtdien ap pulksten 13 „Staru" informēja kāda aculieciniece, kas ieradās redakcijā un lūdza noskaidrot, kā jūtas cietušais, vai mediķiem ir izdevies sniegt nepieciešamo palīdzību.
– Ātrie atbrauca ātri. Es šo vīrieti ievēroju jau trešdien, jo viņš bija starp tiem, kuri, lai izņemtu naudu no bankomāta, rindā bija stāvējuši vairāk nekā trīs stundas, un to viņš darīja arī ceturtdien, turklāt jau bija ļoti tuvu bankomātam – priekšā vairs bija tikai kādi trīs četri cilvēki, – pastāstīja aculieciniece.
Diemžēl NMP dienesta mediķi bija bezspēcīgi, vīrieša dzīvību glābt neizdevās, un viņš pat netika līdz slimnīcas palātai…
Tagad var tikai minēt, kā būtu, ja Finanšu un kapitāla tirgus komisija būtu noteikusi citu kārtību, limitējot naudas izmaksas apmēru, piemēram, nedēļai, nevis liekot stāvēt cilvēkiem rindā katru dienu. Tad, iespējams, uz tās sirdsapziņas nebūtu madonieša dzīvība…
Visdziļākā līdzjūtība tuviniekiem.