Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Katram būtu jāsniedz sava artava

Redakcija

Autors • 13.03.2012.

Katram būtu jāsniedz sava artava
Burtu lielums

Beidzamajā laikā, kad notiek Latvijas zemnieku cīņa par taisnīgu ES tiešmaksājumu sadali, lauksaimnieku organizāciju aktīvai nostājai un mērķtiecīgai darbībai sava viedokļa paušanā ir ietekmīga nozīme.

Mūsu novadā no vairākām zemniekus apvienojošajām organizācijām, kas kādreiz ir darbojušās, bet pamazām vien pazudušas, savu dzīvotspēju apliecina biedrība – Madonas rajona lauksaimnieku apvienība – Madonas RLA. Tā kā nevalstiskās sabiedriskās organizācijas nosaukumā ir vārds "rajona", ir paredzēts veikt izmaiņas, organizāciju nosaucot par Madonas lauksaimnieku apvienību.
Madonas RLA ir dibināta 2003. gada 21. februārī.
Piecus gadus Madonas RLA valdes priekšsēdētājas pienākumus veic Līga Milkeviča, regulāri piedaloties arī Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) sanāksmēs Rīgā. Tā kā Madonas RLA ir arī Latvijas Zemnieku federācijas (LZF) biedrs, Līga Milkeviča pārstāv mūsu lauksaimnieku sabiedrisko organizāciju arī LZF, ir ievēlēta tās valdē.
Uz jautājumu par to, kas vēl būtu jādara, cīnoties par taisnīgiem tiešmaksājumiem ES valstu starpā, Līga Milkeviča atbildēja: – Vēl nav teikts, kā Latvijas zemnieku organizācijām beigsies sarunas ar ierēdņiem Briselē, tāpēc ir jābūt aktīvākiem kā jebkad, ir ne tikai jārunā, jāpārliecina, bet vajadzības gadījumā jāvienojas arī kopīgām akcijām. Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece Maira Dzelzkalēja jau ir nākusi klajā ar ziņu, ka šogad var gaidīt zemnieku akcijas, un domāju, ka tad tām varētu pievienoties arī mūsu aktīvākie lauksaimnieki. Ir jāpilnveido apziņošanas sistēma un skaidrošanas darbs. Acīmredzot, mūsu rīcība būs atkarīga no Briseles nostājas, iespējams, ka uz Briseli lauksaimnieku NVO pārstāvji vēl brauks ne reizi vien. Pastāv ideja par savu interešu lobēšanu, un Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācija jau ir nākusi klajā ar ierosinājumu apvienot ne tikai spēkus, bet arī līdzekļus. Briselē EK ekonomikas un sociālo lietu komitejā mūs, lauksaimniekus, pārstāv Armands Krauze, kas, uzskatu, ir cilvēks savā vietā.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.03.2012.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px