Katru gadu vienā no trim Baltijas valstīm (Lietuva, Latvija, Igaunija) notiek starptautiskais folkloras festivāls „Baltica".
Pirmais festivāls 1987. gadā īstenojās Lietuvā, un tajā no Latvijas piedalījās 60 dalībnieku. Šogad festivāls ritēs 25. reizi, un „Baltica" rats piecas dienas tiks iegriezts Latvijā. Desmit ārvalstu kopas no dažādiem pasaules kontinentiem un reģioniem, ap 130 folkloras kopu un etnogrāfisko ansambļu no Latvijas novadiem un pilsētām būs festivāla pilntiesīgi dalībnieki. Malā nepaliks arī lietišķās mākslas studijas, tautas teicēji, amatnieki un individuālie izpildītāji. Būtiski, ka festivāls norisināsies ne tikai Rīgā, koncerti un aktivitātes ritēs Latvijas pilsētās un novados, bet gala pasākums plānots pie mums, Madonā.
Darba grupas vizīte
Aprīļa sākumā Madonā viesojās festivāla darba grupa, lai klātienē apskatītu izvēlētās norises vietas un tiktos ar pašvaldības pārstāvjiem.
Festivāla sabiedrisko attiecību vadītāja Sigita Klezberga „Staram" pastāstīja, ka Madonā ieradušies cilvēki, kas domā par to, lai festivāla programma būtu saturīga un interesanta, ieturēta latviešu tradīciju garā un atklātu mūsu tautas kultūrvēsturisko mantojumu. „Festivāla centrālā tematika ir „Ceļš", tā saturs šobrīd tiek veidots. Svarīgs ne tikai kolektīvu sniegums, mākslinieciskā izpausme dziedājumos vai dančos, nozīmīgs ir arī vizuālais piedāvājums, lai skatītāji sajustu festivāla atmosfēru tā īpašajā noformējumā."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 11.04.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
OĻĢERTA SKUJAS foto