Rīt, 31. martā, laikā no pulksten 20.30 līdz 21.30 visā pasaulē notiks Zemes stunda, kuras norisēs aktīvi iesaistās arī Latvijas iedzīvotāji, pašvaldības, valsts iestādes, uzņēmumi un skolas.
Zemes stunda, kas ir lielākā vides aizsardzības akcija pasaulē, notiek katru gadu marta pēdējā sestdienā, lai ar simbolisku gaismas izslēgšanu uz vienu stundu ikviens no mums aizdomātos par resursu taupīšanu un videi draudzīgāka dzīvesveida izvēli ikdienā. Šobrīd resursi uz Zemes tiek tērēti ātrāk, nekā ekosistēmas spēj tos piegādāt, un mēs jau dzīvojam tā, it kā mums būtu 1,5 planētas Zeme. Akcija ir kā steidzams atgādinājums tam, cik ļoti ir nepieciešama ātra un praktiska rīcība, lai situāciju uzlabotu.
Akcijā tiek aicinātas iesaistīties ne tikai pašvaldības, valsts iestādes, uzņēmumi, bet ikviens. Zemes stunda ir lielisks laiks, ko, piemēram, pavadīt kopā ar ģimeni, spēlējot spēles, dodoties pie dabas, apdomājot, ko un kādā veidā katrs var mainīt savā ikdienā un dzīvesstilā, lai dzīvotu videi draudzīgāk.
2012. gadā Zemes stunda aizsāk arī kampaņu „Es izdarīšu – ja tu izdarīsi", kurā cenšas iedvesmot cilvēkus visā pasaulē būt videi draudzīgiem ikvienā ikdienas darbībā. Apņemšanās, uzdrīkstēšanās, izaicinājumi – tie var būt dažādi, un tiem nav jābūt sarežģītiem – vairāk pārvietoties, ejot kājām vai braucot ar divriteni, izvēloties energoefektīvākus risinājumus, šķirojot atkritumus vai samazinot papīra patēriņu –
tās ir tikai dažas no iespējām.
Autore: BAIBA MIGLONE