Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Reklāma — × 150 px

Latvijas hokeja izlases izredzes

Redakcija

Autors • 10.05.2012.

Burtu lielums

Trīs spēles, divas uzvaras – tāda līdz vakardienas spēlei ar Čehiju bija Latvijas hokeja izlases bilance šāgada pasaules čempionātā. Kādas ir mūsējo izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā, viedokli lūdzu izteikt Lubānas novada domes priekšsēdētāju Tāli Salenieku un Madonas novada domes deputātu Rihardu Saulīti.

Viss vēl priekšā
– Latvijas hokeja izlases sniegumu pirmajās trijās spēlēs vērtēju pozitīvi. Jauna komanda, jauns sastāvs, interesants treneris. Cerēsim uz labāko, to, ka mūsējiem izdosies tikt ceturtdaļfinālā. Latvijas iekļūšana labāko astoņu komandu vidū būtu liels panākums. Vēl gan mūsējiem ir gaidāmas grūtas spēles. Es nedomāju, ka Norvēģija vai Dānija būtu no tām vājākajām izlasēm. Zaudētās pirmās spēles vēl neko nenozīmē, – atzīst Tālis Salenieks. – Jebkura komanda katrā nākamajā spēlē var gan uzvarēt, gan zaudēt, izteikti vāju komandu pasaules čempionātā taču nav, tā ka mūsējiem viss vēl priekšā, galvenā uzvara vēl būs jāizcīna, bet pagaidām tās sniegums ir bijis visnotaļ labs. Šogad bija diezgan liela pārliecība, ka izdosies uzvarēt gan Vāciju, gan Itāliju, jo mūsējie jau pārbaudes spēlēs rādīja labu sniegumu, bija jūtams azarts un cīņasspars. Prieks par Miku Indraši, kas, nenoliedzami, ir šī čempionāta atklājums. Protams, liela nozīme ir arī tam, ka viņš spēlē ar tādiem partneriem kā Sprukts un Rēdlihs. Ja viņš būtu ielikts ceturtajā maiņā, diez vai viņš būtu iesitis vārtus visās trijās spēlēs, bet jebkurā gadījumā izskatās, ka mūsu izlasē ir jauns talants.

Spēle priecē
– Pēc uzvaras spēlē ar Itāliju (rezultāts 5 : 0 ir vairāk nekā pārliecinošs) un pirms tam – arī ar Vāciju – izjūtas ir labas. Spēles bija saturīgas, komanda atstāj labu iespaidu. Es ne reizi vien mūsu hokejistiem esmu pārmetis, ka tie par katru cenu grib pārspēt hokeja lielvalstis (un tas reizēm arī izdodas), bet tai pašā laikā nemākam spēlēt ar tiem, kurus varam un ko noteikti vajag uzvarēt, – uzskata Rihards Saulītis. – Šāgada pasaules čempionātā beidzot ir citādāk, panākumus gūstam spēlēs ar tiem pretiniekiem, kuri jāuzvar, ja gribam spēlēt ceturtdaļfinālā. Prieks par jaunajiem hokejistiem, īpaši Miku Indraši, kas šajā čempionātā ir īsts pārsteigums. Var tikai apbrīnot Latvijas izlases treneri, kanādieti Nolanu, kas tā uzticējās, riskēja un iekļāva izlasē jauno hokejistu, kurš rāda tik labu sniegumu – kā spēle, tā vārti. Mūsējiem šogad viennozīmīgi ir jātiek ceturtdaļfinālā, izredzes ir ļoti labas. Uzvarot Vāciju un Itāliju, esam spēruši platu soli šai virzienā.

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px