Divas dienas Rīgā risinājās starptautiska konference „Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Austrumeiropā – sasniegumi un nākamie soļi". Tajā piedalījās pārstāvji no visiem Latvijas reģioniem, kā arī uzaicinātie eksperti no Lietuvas, Igaunijas un Čehijas. Konferences mērķis – veicināt diskusiju par policijas partnerību ar vietējo sabiedrību, pašvaldību un citām institūcijām, datu izmantošanu likumpārkāpumu prevencijā un policijas darba plānošanā.
Konferences atklāšanā iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis un Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis norādīja uz nepieciešamību ieviest policijā uz sabiedrību vērsta policijas darba principus un akcentēja katra iecirkņa inspektora lomu policijas ikdienas darbā. Īsumā konferences ideju var izteikt formulā – jo vairāk policija strādās preventīvi (novēršot, izglītojot, uzklausot), jo zemāks būs noziedzības līmenis un iedzīvotāji – apmierinātāki ar policijas darbu.
Mērķi un uzdevumi ir skaidri, paliek lielais jautājums: kā? Šeit daudzas atbildes un iespējamos risinājumus sniedz Latvijā trīs gadu garumā realizētais projekts „Uz sabiedrību vērsts policijas darbs Latvijā", kurā kā pilotvieta tika izvēlēts Kurzemes reģions un Talsu policijas iecirknis.
Uz sabiedrību vērsta policijas darba pamatā ir domāšanas veida maiņa, un ir pilnīgi skaidrs, ka domāšana jāmaina ne tikai policijas darbiniekiem. Tas ir nepārtraukts komandas darbs.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 24.04.2012.
Autore: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas
vecākā inspektore
Foto no VP arhīva