7. aprīlī
Pulksten 20.14 Varakļānos, Pils ielā, apturēta automašīna Nissan Sunny. Konstatēts, ka tās vadītājs, 1987. gadā dzimis Atašienes iedzīvotājs, pie automašīnas stūres sēdies bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām un 1,72 promiļu alkohola reibumā.
Tāpat noskaidrots, ka automašīna pieder vīrieša draugam, 1989. gadā dzimušam Atašienes iedzīvotājam, kuru pārkāpumu izdarījusī persona par notikušo informējusi telefoniski. Kamēr vadītājam noformēts administratīvā pārkāpuma protokols un transporta līdzeklis nogādāts speciālajā stāvlaukumā, automašīnas īpašnieks ieradies pie policijas iecirkņa un pagalmā novietotajai policijas trafarētajai automašīnai norāvis dekoratīvos diskus, kā arī izlaidis gaisu no riepas. Vīrietis, kas bijis alkohola reibumā, aizturēts un ievietots īslaicīgās aizturēšanas vietā, kur viņam nācies sagaidīt un pavadīt Lieldienas. Par notikušo uzsākts kriminālprocess pēc KL 231. panta – huligānisms. Krimināllikumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzētais sods – brīvības atņemšana uz laiku līdz 2 gadiem vai arests, vai piespiedu darbs, vai naudas sods līdz 50 minimālajām mēnešalgām.
Pulksten 21.36 Madonā, Rūpniecības ielā, automašīnu Opel Astra Caravan 1,92 promiļu reibumā vadījusi 1970. gadā dzimusi Madonas iedzīvotāja.
AIZDOMĀJIES!
9. aprīlī
Pulksten 15.40 pērnā zāle 1,5 ha platībā degusi Cesvainē, Stacijas ielā.
Pulksten 18.30 Mētrienas pagastā, Opsos, pērnā zāle degusi 2 ha platībā.
10. aprīlī
Pulksten 16.25 Ošupes pagastā degusi saimniecības ēka. Ugunsgrēka izcelšanās iemesls – netālu no ēkas dedzināti atkritumi. Zaudējumu apmērs tiek precizēts.
Šādi un līdzīgi gadījumi Latvijā atkārtojas ik gadu, un rodas pārliecība – varam lūgt, aicināt, biedēt ar sodiem, stāstīt un rādīt, bet nekas nemainīsies, kamēr mums apkārt būs tik milzīgas nesakoptas zemes platības. Jau ierasti sabiedrība sāk satraukties tikai tad, kad tiek saņemta informācija par sadegušiem cilvēkiem (pirmā šogad bojā gājusī sieviete kūlas ugunsgrēka dēļ, starp citu, ir Madonas novadam kaimiņos esošajā Aiviekstes pagastā), nodegušiem īpašumiem vai plašām mežu jaunaudzēm. Ugunsdzēsēji, sirēnām gaudojot, izbrauks un izdarīs savu darbu, īpašnieks aprēķinās zaudējumus, policija (atkarībā no radīto zaudējumu apmēra) sastādīs administratīvā pārkāpuma protokolu vai uzsāks kriminālprocesu. Kad saplauks zālīte un dedzināšana apstāsies, visi atviegloti uzelpos, apkopos statistiku un gaidīs nākamo gadu…, lai atkal dedzinātu un dzēstu.
Informāciju sagatavoja: DACE JUKĀMA,
VP Vidzemes reģiona pārvaldes
Prevencijas grupas
vecākā inspektore