MĀRCIENAS pagastā tiks uzsākta projekta "Ūdenssaimniecības attīstība Madonas novada Mārcienas pagasta ciemā Mārciena" pirmā kārta.
Par to stāsta Mārcienas pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Mālniece: – Pie mums jau ar savu tehniku ir ieradušies izvēlētā darbu veicēja – SIA "Jaunmāja" – speciālisti un strādnieki, lai jau tuvākajā laikā uzsāktu darbus. Tiklīdz būs nokusis sniegs un varēs strādāt, "Jaunmājas" strādnieki sadarbībā ar projekta ieviesēju – Mārcienas komunālo uzņēmumu – ķersies pie darbiem. Kā jau daudzviet laukos, ūdensvadu un kanalizācijas sistēma ir veca un nolietojusies, dzeramā ūdens kvalitāti var vēlēties krietni labāku.
Projekts tiks īstenots ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu, tā mērķis ir ūdensapgādes kvalitātes uzlabošana, notekūdeņu savākšanas un attīrīšanas kvalitātes uzlabošana, ūdensapgādes pakalpojumu pieejamības paplašināšana. Pirmajā kārtā paredzēts veikt ūdensieguves vietas rekonstrukciju, maģistrālo vadu nomaiņu ūdens un kanalizācijas trasēs. Tehnisko projektu izstrādāja SIA "Belss", projekta kopējās izmaksas ir Ls 344 140,71. Darbus pirmajā kārtā paredzēts veikt sešu mēnešu laikā.
Autore: IVETA ŠMUGĀ