2002. gadā Varakļānu muzeja telpās notika pensionāru saiets, kurā nodibināja pensionāru klubiņu „Pīlādzītis". Šajā pašā saietā enerģiskā Valentīna Briška ierosināja nodibināt arī dāmu vokālo ansambli. Idejai radās atbalstītāji, un tā jau 10 gadu dāmas – Olga, Leonora, Leontīne, Valentīna, Zinaīda, Marija, Ģertrūde, Aleksandra – dzied senioru sieviešu vokālajā ansamblī „Sidrablāses" skolotājas Agnijas Strūbergas vadībā.
„Sidrablāšu" dāmas ar dziesmu sastapušās jau bērnībā, un tā nākusi līdzi arī turpmāk – ganu gaitās, darba gados un nu arī pensijā. Dāmas dziedājušas dažādos koros un ansambļos, piedalījušās pasākumos daudzos Latvijas novados un arī ārpus mūsu valsts robežām. Dziesma ir organiska viņu dzīves sastāvdaļa, kura dod kopības izjūtu un šobrīd ir savedusi viņas kopā „Sidrablāsēs".
19. februārī Varakļānu kultūras namā senioru sieviešu vokālais ansamblis „Sidrablāses" ar jauku koncertu svinēja savu 10 gadu jubileju.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 28.02.2012.
Autore: KRISTĪNE STRODE,
Varakļānu kultūras nama
pasākumu organizatore
Foto no pasākuma