Pavasara saulīte sniegu jau lielākoties nokausējusi un siltākajās dienās rosināt rosina ķerties pie zāģiem, grābekļiem un lāpstām, lai pēc ziemas sakoptu apkārtni, nozāģētu sausos, nokaltušos kokus.
Pagājušajā piektdienā pamanījām dažus vīrus aktīvi darbojamies arī Praulienas pagasta centrā.
– Tiklīdz nokusa sniegs, sākām sakopšanas darbus. Kopjam pagasta centru, Vistiņlejas kapus, tur gan vēl visur sniegs nav nokusis, bet darbojamies rosīgi. Šorīt, piemēram, kopām aleju pagasta centrā, nozāģējām pāris nokaltušo koku, lai var jaunus vietā iestādīt, – vakarrīt „Staram" atzina pagasta pārvaldes īpašumu apsaimniekošanas nodaļas vadītājs Rihards Saulītis. – Sakopšanā iesaistām algotajos pagaidu sabiedriskajos darbos nodarbinātos cilvēkus, un mūsu pagasts, šķiet, ir no tiem, kur šādu cilvēku ir visvairāk, jo arī pagasts mums ir liels. Aktīvi ar viņiem darbojas pagasta pārvaldes apzaļumošanas speciāliste Inta Pekša.
Sakopšanas darbi ieplānoti arī Lielās talkas dienā gan Praulienas centrā, gan Saikavā – kur varēs darboties, tur darbosimies. Mums gan ir viena liela problēma. Aplam nevaram aizrauties ar labiekārtošanas darbiem, jo tūlīt abos pagasta centros – Praulienā un Saikavā – sāksies ūdenssaimniecības projekta realizācija, un tad daudzviet tiks pārrakts, tā ka pagaidām, piemēram, iecerētie asfaltēšanas darbi pie bērnudārza un tāpat citviet uz laiku ir jāatliek, kamēr tiks pabeigts ūdenssaimniecības projekts. Praulienā vienā gadā iecerēts pabeigt pat abas projekta kārtas, un tas iedzīvotājiem būs liels ieguvums.
Autore: BAIBA MIGLONE
AGRA VECKALNIŅA foto