Jau šosestdien, 21. aprīlī, visā Latvijā notiks Lielā talka. Tai gatavojas arī Lubānas novadā, kur, kā pagājušajā gadā pārliecinājāmies arī mēs, dzīvo čakli ļaudis, kas atbalsta vides sakopšanu gan ikdienā, gan aktīvi piedaloties kopīgi organizētajās talkās.
Arī šogad Lielo talku Lubānas novadā, tāpat kā pirms gada, koordinē Māra Laizāne, kas jau „Lubānas Ziņu" marta numurā uzrunāja novada ļaudis, izsakot pateicību par 2011. gadā Lielajā talkā ieguldīto darbu un aicinot būt tikpat aktīviem talkas dalībniekiem arī šogad, kā arī informēt par piesārņotām vietām, kuras 21. aprīlī vajadzētu sakopt.
Teritorijas sakopšana Lubānas novadā notiek visu laiku, tā sākas, tiklīdz nokūst sniegs un laikapstākļi to ļauj. Lielos darbus jau līdz talkas dienai padara algoto pagaidu darbu programmas dalībnieki.
– Algoto darbu veicēju salīdzinājumā ar ES stipendiātiem iepriekšējos gados ir mazāk. Šāgada pirmajos mēnešos to ir bijis tikai 10- 15, kuri strādā visā Lubānas novadā, arī Meirānos un Indrānos. Skumīgi, ka tagad čaklo palīgu ir kļuvis mazāk. Es aiz viņiem jutos kā „aiz mūra", un tā bija gan tad, kad strādāja tā saucamie „simtlatnieki", gan tagad, kad apkārtnes sakopšanā iesaistās algoto darbu programmas dalībnieki. Viņu vidū patiešām ir ļoti daudz labu un čaklu darbarūķu, kas daudz dara, lai Lubānas novada teritorija būtu tīra un sakopta. Kad viņu vairs nav tik daudz, tas ir jūtams, – atzīst Lielās talkas koordinatore Lubānas novadā Māra Laizāne. Tai pašā laikā viņa uzsver, ka priecējot iedzīvotāju pozitīvā attieksme.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 18.04.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
AGRA VECKALNIŅA foto