2012. gads ir Latvijas Olimpiskās kustības jubilejas gads.
Latvijas Olimpiskā komiteja tika nodibināta 1922. gada 23. aprīlī Latvijas sporta organizāciju sanāksmē Rīgā, K. Valdemāra ielā 65 (tagad Rīgas 49. ģimnāzija), tolaik 2. Rīgas Riteņbraucēju biedrības telpās, formulējot galveno LOK uzdevumu: pārraudzīt Latvijas sportistu gatavošanos Olimpiskajām spēlēm un deleģēt Latvijas komandu Olimpiskajās spēlēs.
Latvijas debija Olimpiskajās spēlēs notika 1924. gadā Šamonī (Francija). Latvija bija to 16 valstu skaitā, kas atklāja 1. Ziemas olimpiskās spēles. Turp no Latvijas devās tikai divi sportisti – ātrslidotājs Alberts Rumba un distanču slēpotājs Roberts Plūme.
Mūsu Ērgļu novads ir cieši saistīts ar Olimpiskās komitejas darbību –
šajā ziemā jau 18. reizi Ērgļos notika Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiāde, tajā piedalījās vairāk nekā tūkstotis sportiski aktīvu jauniešu no visas valsts. Savukārt Jumurdas pagasta pārvalde februārī piedāvāja iespēju piedalīties konkursā par Latvijas Olimpisko kustību. Konkursa jautājumi vairāk skāra Latvijas valsts sportistu sasniegumus Olimpiskajās spēlēs, bija jāzina arī vēsturiski fakti par Latvijas Olimpisko komiteju, bez tam dalībnieki tika aicināti pastāstīt par saviem sasniegumiem sportā. Pārliecinošas zināšanas par sportiskajām aktivitātēm mūsu valstī parādīja Edgars Smeilis, Jānis Purviņš, Lapsu ģimene, Madara Salnīte, Toms Vilnītis. Toms konkursa atbildēm vēl pievienoja savus fotogrāfijās fiksētos sportiskos sasniegumus. Priecē fakts, ka mūsu jaunieši ne tikai labi orientējas sporta aktivitātēs, bet arī paši ir lieliski volejbola (Edgars Smeilis), futbola (Jānis Purviņš), basketbola (Emīls Lapsa un Toms Vilnītis) spēļu meistari. Lai sportiskais gars un azarts ir mūsu jauniešu pavadoņi!
Autore: AGITA OPINCĀNE,
Jumurdas pagasta
pārvaldes vadītāja