Jau par tradīciju kļuvis pasākums, kad pavasarīgās Lieldienu noskaņās biedrība „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums", Braku muzejs un Ērgļu vidusskolas skolēni ciemojas Sausnējas pagasta SAC „Kastaņas".
4. aprīlis iezīmē Lieldienu nedēļu, taču šogad pavasaris nāk lēnām un negribīgi. Kopā ar 5. klases skolēniem audzinātājas Mārītes Kovaļevskas vadībā vēlējāmies iešūpināt sauli, siltumu un pašas Lieldienas. Skolēni, lai iepriecinātu „Kastaņu" iemītniekus, dziedāja jautras un skanīgas dziesmas, spēlēja mūsdienīgus jokus no dakterīšu dzīves. Katrs no mums taču ir devies pie ārsta, lai lūgtu palīdzību, tikai šoreiz uz daktera apmeklējumu palūkojāmies ar smaidu un humoru. Skanīgs bija saksofona skaņdarbs Daces Kārkliņas izpildījumā, mīlīgi un liegi ieaijāja flautas, kuras spēlēja Lilita Saulīte un Undīne Saleniece. Pēc pavasarīgajiem priekšnesumiem skolēni uzdāvināja katram apsveikumu oliņas formā – lai jaukas un priecīgas Lieldienas!
Koncerta otrajā daļā muzicēja akordeonists Uldis Vabulis. Arī viņš šajās mājās ir iemīļots un katrreiz gaidīts. Vecajiem ļaudīm tā gribas paklausīties latviešiem tik populārās un senās dziesmas, ir vēlme padziedāt līdzi. Kopīgi ar bērniem ielocījām kājas arī rotaļās un spēlēs.
Jauka un sirsnīga bija noskaņa, ko radījām visi kopā. Jau pats SAC „Kastaņas" bija izrotāts svētku noskaņās – te pūpoliņi, te zaķīši, te bērza zars dzeltenām spurdzītēm. Paši mājinieki laipni un smaidīgi. Prieks atbraukt ciemos un dubults gandarījums, ja kopā esam radījuši gaismu un cilvēcīgu saskaņu. Paldies direktorei Elitai Ūdrei par allaž sirsnīgo uzņemšanu! Uz tikšanos citu gadu – pavasarī!
Autore: ZINTA SAULĪTE,
biedrības „R. Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums" priekšsēdētāja
AUTORES foto