Pelēki baltais, pūkainais kaķis savu dzīvi vadīja tepat blakus laikraksta „Stars" redakcijai, trīsstāvu mājas pagalmā, patvērumu rodot plaisā zem betona plāksnēm. Sākumā šķita, ka tik mīlīgs skaistulis noteikti kādam pieder, varbūt ir nomaldījies, bet pagāja rudens, pienāca bargā ziema, un runcis tā arī sēdēja zem klajas debess pat sniegputenī, nevienam nevajadzīgs.
Tas bija februāris, drīzumā tika solīts liels sals, tāpēc kaķim tika uzsākti māju meklējumi, saprotot, ka šādos apstākļos pamestais dzīvnieks labu galu neņems. Diemžēl, Madonā pagaidām nav dzīvnieku patversmes (kas šādos gadījumos lieti noderētu), taču uz pāris dienām runci siltumā uzņēma madoniete Kristīne, kamēr uz sludinājumu laikrakstā kāds atsaucas. Arī viņa, pazīstot kaķi tikai īsu brīdi, toreiz secināja, ka mīlulis ir ļoti prātīgs, apzinīgs, tāpēc pelnījis vislabākos saimniekus. Reizēm šķiet, ka grūtības atrast mājas ir pieaugušam sunim, kur tad nu vēl pieaugušam kaķim! Bet SOS saucienu runča vārdā sadzirdēja Tropiņu ģimene tepat Madonā.
Privātmājas saimnieces – Sarmīte, Marika un Evija – vienmēr bijušas lielas dzīvnieku mīļotājas, kam rūp arī pamesto mājdzīvnieku likteņi. Iepriekš cienījamu kaķa dzīvi pie viņām jau bija nodzīvojis runcis, nu tur saimnieko taksenīte Beta, bet vieta atradās arī ielas kaķim – nu sauktam par Viskiju.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 27.04.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no personiskā arhīva