– Savas dzīves pirmos 19 gadus nodzīvoju Lubānā kopā ar tēti, mammu un brāli Māri, – stāsta INA GUTĀNE.
– Mācījos Lubānas vidusskolā. Izcilniece nebiju, vairāk laika veltīju dziesmai, dejai, sportam. Paralēli mācījos arī Madonas mūzikas skolā klavierspēli. Vidusskolā tajā laikā bija obligāti jāapgūst traktormācība un lopkopība. Es gāju uz lopkopības nodarbībām, iegūstot slaucējas-operatores apliecību. Tagad smejos, ka tā ir mana pirmā profesija. Tā kā man ļoti patika (patīk arī tagad) darboties virtuvē, pēc vidusskolas nolēmu mācīties Vecbebru sovhoztehnikumā. Ieguvu konditora diplomu, bet veselības dēļ man ļoti grūti bija izturēt lielo karstumu un no šī sapņa – strādāt konditorejas cehā – bija jāatsakās. Tad piedzima mana pirmā meitiņa Inga, nolēmu sākt patstāvīgu dzīvi (gadu nodzīvoju pie vecākiem Lubānā), un pārcēlos uz Ošupes pagasta Rupsalu, savu mājiņu. Vēlāk piedzima otrā meitiņa – Inuta. Kad Inutai bija 1,5 gadi, mani uzaicināja pasniegt mūziku sākumskolas klasēs Rupsalas pamatskolā. Tā 1993. gadā sākās manas pedagoga gaitas, kas turpinās vēl šobrīd – esmu pedagoģe ar 19 gadu stāžu, un ne mirkli neesmu to nožēlojusi. Pa šo laiku ir iegūtas divas augstākās izglītības Daugavpils Universitātē: sākumskolas skolotāja kvalifikācija ar tiesībām mācīt latviešu valodu, matemātiku, dabaszinības arī 5.-6. klasē, sociālo zinību skolotāja kvalifikācija un tiesības mācīt mūziku pamatskolā. Esmu strādājusi Ošupes pamatskolā, pēc tās slēgšanas pārgāju uz Degumnieku pamatskolu, bet kopš 2011. gada esmu muzikālā audzinātāja Lubānas pirmsskolas izglītības iestādē „Rūķīši". Kopš 2007. gada strādāju arī Lubāna mitrāja informācijas centrā. Šajā darbā aizsākās arī projektu izstrāde un vadīšana. Bija jāattīstās, jādomā, kā piesaistīt tūristus, dabas mīļotājus, apsaimniekot teritoriju, organizēt dažādas apmācības, seminārus, bērnu nometnes. Arī šis darbiņš man ļoti patīk.
Būtībā esmu ģimenes cilvēks, pieradusi, ka mēs visur, kur vien iespējams, esam visi pieci kopā – abas meitas, dēls Edijs un vīrs Gatis, bet tagad situācija ir mainījusies. Ingucis ir Anglijā. Tas ir sāpīgs temats, jo nevaru pieņemt to, ka bērns ir tik tālu projām. Inuta – Rīgā, un tā sanāk, ka ikdienā mājās paliekam trijatā. Edijs šogad beigs 1. klasi Lubānas vidusskolā. Skumjās domas kliedēju mājas darbiņos, mums ir sava neliela saimniecība – pīles, zosis, cūkas, gotiņa, telīte. Vēl enerģiju man dod mūzika, deja. Jau 23 gadus (ar dažām pauzītēm) spēlēju Lubānas pilsētas amatierteātrī „Priekšspēle". Tas mums kopīgs vaļasprieks abiem ar Gati.
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no personiskā arhīva