– Esmu dzimusi un augusi Lubānā, – stāsta LĪGA ŠPUNE. – Tepat beidzu vidusskolu, un tikai pieci gadi, mācoties augstskolā, man ir pagājuši Rīgā. Manas dzimtas saknes jau vairākās paaudzēs ir saistītas ar Lubānu. Māju, kurā mēs dzīvojam, 1909. gadā ir cēluši mani vecvecāki.
Mācoties skolā, viens no mīļākajiem mācību priekšmetiem bija matemātika, tāpēc arī mana profesija ir saistīta ar skaitļiem. Jau 13 gadu strādāju Lubānas novada pašvaldībā par grāmatvedi. Otro sasaukumu pēc kārtas esmu arī deputāte Lubānas novada domē. Ir prieks vērot, kā Lubāna kļūst arvien skaistāka, sakoptāka. Manuprāt, dzīvojot šādā vidē, cilvēki arī paši top labāki.
Vaicāta par vaļaspriekiem, Līga atzīst, ka gandrīz katram cilvēkam ir kāda mīļa lieta, ar ko viņš nodarbojas brīvajā laikā: – Man tādas ir vairākas. Jau 22 gadus abi ar vīru Andri dziedam ansamblī „Naktsputni". Mūsu kolektīvs vispār ir īpašs, jo dalībnieku sastāvs visu šo laiku ir gandrīz nemainīgs. Starp dziedātājiem esam vairākas ģimenes, no kurām dzied gan vīrs, gan sieva. Mums kopā ir interesanti, kopīgā darbā ir radītas un īstenotas daudzas skaistas idejas. Starp citu, arī visas trīs mūsu meitas – Zane, Rita un Līva – savulaik ir beigušas mūzikas skolu, un dziedāšana ir viņu vaļasprieks. Meitas piedalījās arī „Naktsputnu" 20 gadu jubilejas koncertā.
Gandrīz katru gadu cenšos sevi palutināt ar kādu ceļojumu. Esmu bijusi daudzās vietās Eiropā, bet tālākais brauciens bija uz Taizemi un Kambodžu. Redzot to, kā cilvēki dzīvo citur, saproti, cik šeit, pie mums, ir labi.
Vēl man patīk pastrādāt savā mazdārziņā, izaudzēt kādu puķi, kādu tomātu siltumnīcā. Sevišķi tagad, tuvojoties Līgo svētkiem, gribas, lai apkārt viss būtu skaists un sakopts.
Vārdadiena man ir skaistā laikā – vasaras saulgriežos. Kāpēc vecāki man izvēlējās šādu vārdu – īsti nezinu, un diemžēl nav vairs kam pajautāt. Viens no iemesliem, manuprāt, bija tas, ka manu papu sauca Jānis. Līgo dienā mani vienmēr apciemo daudzi mīļi un gaidīti ciemiņi, bet Līgo vakars nav iedomājams bez ugunskura, jāņuzālēm, siera un alus. Prieks ir vēl jo lielāks, ja šajā vakarā varu būt kopā ar bērniem, mīļoto cilvēku un labākajiem draugiem, ja visi kopā varam padziedāt mūsu skaistās līgodziesmas un sagaidīt saullēktu. Svētki ir jāsvin!
Novēlu visiem „Stara" lasītājiem priecīgu līgošanu!
Autore: BAIBA MIGLONE
Foto no personiskā arhīva