Pagājušajā nedēļā Madonas pilsētā tika aizlāpītas bedrītes Saules ielā, bet, kā pastāstīja Madonas pilsētas pārvaldnieks Guntis Ķeveris, šis pavasarim raksturīgais darbs norit jau gandrīz mēnesi.
– Ielu bedrīšu remontu uzsākām, kad naktīs vēl pieturējās neliels sals, bet dienā temperatūra bija jau plusos. Vispirms tiek aizlāpītas lielās bedres, bet sīkās bedrītes ielās, kur drīzumā, piemēram, kā Rīgas ielā, tiks uzsākta rekonstrukcija un noņemts asfalts, atstātas. Bedrītes tiek un arī turpmāk tiks remontētas visās ielās. Tā jau nav, ka kādās ielās bedrītes tiktu aizlāpītas, bet citās ne. Šie darbi norisinās visā Madonas pilsētā, visur, kur nepieciešams, tas tiek darīts, – atzīst Guntis Ķeveris.
Pagājušajā nedēļā tika iedarbināta arī iekārta, kas dienā saražo un līdz aptuveni 70o C uzkarsē 3-4 tonnas asfalta masas, ar ko uzreiz var aizklāt bedrīti, to papildus nekarsējot, tā tikai ir jāpieblietē. Līdz tam bedrītes tika aizlāpītas ar asfaltu, kas pirms uzklāšanas bija jāsasilda ar degli.
– Labi, ka pirms gadiem četriem iegādājāmies tādu iekārtu, jo tā dod iespēju sagatavot labākas kvalitātes asfalta masu nekā tad, ja to iegūst, karsējot ar degli. Šī iekārta sen ir sevi atpelnījusi, jo, pateicoties tai, sniedzam pakalpojumus arī citiem uzņēmumiem un firmām, kurām nepieciešama asfalta masa ceļu vai ielu remontam. Tā faktiski mums ir zelta vērtē, tas patiešām ir vērtīgs ieguvums, – uzskata Guntis Ķeveris.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 20.03.2012.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto