Baltie loki Madonas parkā
Cesvaines pils
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Arī šogad būs svētku uguņošana

Redakcija

Autors • 29.12.2010.

Arī šogad būs svētku uguņošana
Burtu lielums

Jaunais gads jau kopš 20. un 21. gadsimta mijas Madonā tradicionāli tiek sagaidīts pilsētas centrālajā laukumā, kur pulcējas simtiem madoniešu un kaimiņu pagastu iedzīvotāju. Izņēmums nebūs arī šis gads, „Staru" informē Madonas novada pašvaldības kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš.

Madonas novada pašvaldības rīkotais pasākums „Sagaidīsim Jauno – 2011. – gadu kopā!" sāksies 31. decembrī pulksten 23. Pusnaktī notiks svētku salūts, bet pirms tam tiešraidē, pieslēdzoties Latvijas Radio, tiks atskaņotas Ministru prezidenta Valda Dombrovska un Valsts prezidenta Valda Zatlera uzrunas.

– Mums nav tik laba projektora, lai valsts augstāko amatpersonu Jaungada apsveikumu, nodrošinot kvalitatīvu attēlu, rādītu uz lielā ekrāna, tāpēc uzrunas būs tikai dzirdamas. Šogad tiks arī turpināta pērn aizsāktā tradīcija, un svētki Saieta laukumā pēc uguņošanas nebeigsies, jo būs dīdžejs, skanēs mūzika, tiks atskaņoti populāri hiti dažādām gaumēm. Tie, kas nevēlēsies Jaungada nakti pavadīt telpās, bet gribēs būt kopā kuplākā pulkā brīvā dabā, pie svētku ugunskura Saieta laukumā, kas būs saposts gadumijas sagaidīšanai un kur būs ierīkots arī papildu apgaismojums, varēs dejot vai visu nakti. Cerams, arī laiks būs tikpat labs, kā pagājušajā gadā. Pērn atsaucība bija pietiekami liela, un Jaungada naktī Saieta laukumā lustējās ne tikai jaunieši, bet dažāda gadagājuma cilvēki. Šo tradīciju šogad nolēmām turpināt, ņemot vērā tieši pagājušā gada atsauksmes. Protams, ballīte būs arī Madonas kultūras namā, kur arī varēs svinēt Jaunā gada atnākšanu, – vaicāts par Jaungada pasākumiem, atzīmē Madonas novada pašvaldības kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš.

Beidzamajos gados salūtam allaž ir izmantots Madonas novada pašvaldības administrācijas ēkas jumts, bet tur nav pabeigti šovasar uzsāktie ēkas siltināšanas un jumta pārbūves darbi, līdz ar to svētku uguņošanai tiks izvēlēta cita ēka.

Madonas novada pašvaldības kultūras darba organizators Jānis Kļaviņš atklāj, ka, gatavojoties Jaungada pasākumam, tika apsvērtas dažādas iespējas. Bijusi pat doma šim nolūkam izmantot kalnu pie bijušā petrolejas pagraba. Vēl otrdien Rīgā viņš ticies ar SIA „Petarde" īpašnieku, vēlreiz pārrunājot šo jautājumu, lai izraudzītos svētku uguņošanai piemērotāko un drošāko vietu. Izvērtējot vairākus variantus, tiek plānots, ka ugunsputni Madonas naksnīgajās debesīs pacelsies no SIA „Madonas poligrāfists" jumta.

– Paldies visiem uzņēmējiem, kas atbalsta Madonas novada pašvaldības aktivitātes, gatavojoties Jaunā gada sagaidīšanai. Paldies SIA „Aizezere" īpašniekiem, kas jau vairākus gadus bez maksas atvēl pacēlāju, kas nepieciešams, lai pirotehniku nogādātu uz ēkas jumta, – uzsver Jānis Kļaviņš.

Svētku uguņošanu finansiāli atbalsta uzņēmēji, kā arī Madonas novada pašvaldība. Līdz otrdienas vakaram finansiālu atbalstu jau bija sniegusi SIA „Erante", SIA „Ziemeļu nafta", SIA „Madonas poligrāfists", SIA „Madonas CB SIA", AS „Madona".

Autore: ŽEŅA KOZLOVA

OĻĢERTA SKUJAS foto no arhīva

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px