Tagad laukos bieži dzird pārrunājam, kas ir jādeklarē un kas nav. Vai, aizpildot mantiskā stāvokļa deklarāciju, ir jāuzrāda lopi, ja to kopējā vērtība pārsniedz Ls 10 000? Vai ir jādeklarē ganāmpulks, kas tiek izmantots saimnieciskās darbības veikšanā?
Nesen redakcijai šo jautājumu adresēja Tekla Sondore no Madonas novada. Viņasprāt, tā atkal ir kārtējā kampaņa. Kāpēc būtu jādeklarē vēlreiz, ja Lauksaimniecības datu centrā ir Ganāmpulku reģistrs, kur ir reģistrējušies visi pārraudzības ganāmpulku īpašnieki, un VID jau pašlaik var iegūt visas nepieciešamās ziņas gan par ganāmpulkiem, gan to īpašniekiem.
Atbildi sagatavojusi VID sabiedrisko attiecību daļa, izskaidrojot, ka mantiskā stāvokļa deklarācijā nav jānorāda īpašumā esošs govju, jaunlopu vai savvaļas dzīvnieku ganāmpulks, kas ir nošķirts saimnieciskās darbības veikšanai un tiek izmantots saimnieciskajā darbībā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 09.03.2012.
Sagatavoja IVETA ŠMUGĀ