Laikraksta „Stars" redakcijā vērsās Kalsnavas pagasta iedzīvotāji, kas martā saskārušies ar pasta piegādes problēmām sakarā ar neizbraucamiem ceļiem.
– Viss sākās ar to, ka 7. un 9. martā savu pastu nesaņēmām pastkastītē. Tas bija nolikts kaimiņu pastkastītē, bet par tādu rīcību pastniece nebija informējusi. Savukārt uz 2. marta laikraksta bija uzrakstīts: „Sakarā ar ceļa kušanu „Staru" šeit uz p/k nepiegādās. Jaunnedēļ sazvanīsimies." Tā no 14. marta mūsu pasūtītās avīzes krājas Kalsnavas pasta punktā; kā ir ar vēstulēm, nav ne jausmas. Ceļš ir servitūta, bet maršruts pastniecei pa to neiet – tas iet praktiski pāri laukam. Kad tika rīkotas autosacensības, pāri laukam tika iebraukts ceļš, pa kuru arī šobrīd kustība turpinās. Protams, ceļš nav ideāls. Arī citus pavasarus ir bijušas problēmas ar pasta piegādi, kad mums vienkārši tiek pateikts, ka pastu nevedīs. Kādreiz jau tie ceļi bija labi, bet tika rīkotas visādas autosacensības, braukā arī meža tehnika – protams, ceļu palēnām izpostīja, tur pastniecei taisnība. Esmu ar mieru savu pastkastīti pārcelt uz ērtāku vietu, bet ne jau, protams, uz šosejas. Nevēlamies jau, lai pastnieci kaut kā sodītu, bet problēmas laika gaitā sakrājušās, tāpēc ar iesniegumu vērsāmies arī „Latvijas Pastā". Bet parasti jau kādu konkrētāku rīcību var sagaidīt tikai, ja iesaistās vēl kāds no malas…, – sarunu iesāka kalsnavieši.
Viņus māca neizpratne, kāpēc agrāk, kamēr pasts ticis piegādāts ar pasta mašīnu, neizbraucamie ceļi nav bijusi tik aktuāla problēma, savukārt, kopš pasts jāpiegādā darbiniekiem ar savām mašīnām, esot daudz apgrūtinājumu – varbūt „Latvijas Pasta" vadībai vajadzējis izvērtēt, vai darbā pieņemtais darbinieks ar savu auto varēs nodrošināt laicīgu pasta piegādi?
– Ir arī otra problēma, ka šī pastniece pastu piegādā ļoti vēlu, pat ap pulksten 19 vakarā. Laikā, kamēr viņa bija atvaļinājumā, otra pastniece pastu piegādāja līdz pulksten 14. Labi, avīzi varam izlasīt arī vakarā, bet, ja pienāk kāda vēstule ar dokumentiem, vairs nevaram vakarā paspēt tos nokārtot. Bet tas mums mēdz būt svarīgi – ātri reaģēt uz pienākošajām vēstulēm, jo ģimenei pieder saimniecība, – bažas pauda satrauktie iedzīvotāji.
Lasītāji arī minēja zīmīgu faktu, ka brīdī, kad viņi pastā griezušies ar savu iesniegumu, pie blakus darbinieces vērsusies kāda cita Kalsnavas pagasta iedzīvotāja ar līdzīgu problēmu, tikai viņai apgrūtināta pasta piegāde sākusies jau decembrī, kad atkušņa, līdz ar to – neizbraucamu ceļu – vēl nav bijis.
VAS „Latvijas Pasts" ārējo komunikāciju vadītāja Gundega Vārpa, lūgta komentēt situāciju, skaidroja: – Izskatot laikraksta „Stars" lasītāju aprakstīto situāciju, jākonstatē, ka tās rašanās cēloņi ir divi: piebraucamo ceļu stāvoklis un pastkastītes novietojums. Saskaņā ar pasta darbinieku teikto atsevišķiem klientiem minētajā pasta sūtījumu piegādes teritorijā pat 100% piebraucamā ceļa ir neizbraucams. Taču atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, ja privātmāja vai viensēta atrodas pie pievedceļa, pastkastīte jānovieto ne tuvāk kā 5 metrus un ne tālāk kā 10 metru no tuvākā valsts vai pašvaldības autoceļa klātnes. Tāpēc arī konkrētajā gadījumā „Latvijas Pasta" darbinieki personiski ir apmeklējuši gan šo, gan kaimiņos dzīvojošo ģimeni un informējuši par nepieciešamību pārvietot pastkastīti pie pagasta nozīmes ceļa. Līdzšinējais ceļš uz pastkastītes atrašanās vietu pat īsti nemaz nav bijis ceļš – tikai iebraukts maršruts pļavā.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 10.04.2012.
Autore: LAURA VOITIŅA
Foto no „Latvijas Pasta" arhīva