Degvielas cenas pieaugums nevienu, kas laukos strādā ar tehniku, neiepriecina. Vienīgais mierinājums un cerība, ka lauksaimniekiem ir atbrīvojums no akcīzes nodokļa un šī kārtība nemainīsies. Vai šajā kārtībā ir kādas izmaiņas, kas zemniekiem būtu jāzina?
To redakcijai lūdza noskaidrot Alvils Piedurs.
Lauku atbalsta dienests jau ir vēstījis, ka no šā gada 10. aprīļa var iesniegt gan platībmaksājumu pieteikumus, gan iesniegumus akcīzes nodokļa atmaksai. Lauksaimniecības produkcijas ražotājiem iesniegumu pieņemšana dīzeļdegvielas atbrīvojumam no akcīzes nodokļa ir jāiesniedz līdz 1. jūnijam.
2012./2013. saimnieciskajā gadā no akcīzes nodokļa ir atbrīvota dīzeļdegviela, kuru izmanto lauksaimniecības produkcijas ražošanai, lauksaimniecības zemes vai tādas meža vai purva zemes apstrādei, kur kultivē dzērvenes vai mellenes, kā arī zemes apstrādei zem zivju dīķiem. Kas attiecas uz platību zem dīķiem, tai jābūt vismaz 20 ha, lai saņemtu akcīzes nodokļa atmaksu.
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 25.04.2012.
Autore: IVETA ŠMUGĀ