Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Madonas novada ezeri un lauki
Reklāma — × 150 px

Klāt piecpadsmitā “Ģitāristu sesija”

Redakcija

Autors • 13.03.2012.

Klāt piecpadsmitā “Ģitāristu sesija”
Burtu lielums

Pirmdien, 12. martā, Madonas kultūras nama zālē, skanot Madonas pilsētas himnai, tika atklāta piecpadsmitā „Ģitāristu sesija".

104 jaunie ģitāristi no visiem Latvijas novadiem līdz piektdienas vakaram uzturēsies, izglītosies un veidos saspēli ar mūsu pilsētu. 30 meistarklases, 10 vakaru koncerti, izbraukums dabā jeb relax tūre uz Kalsnavas viesu namu „Naktsvijoles", konkursi instrumentālistiem un vokālistiem, kā arī 15 gadu jubilejas gala koncerts ir summārs šīs nedēļas pieteikums.
– Man „Ģitāristu sesija" ir vieta, uz kuru atbraucot noskaidroju nevis to, cik daudz zinu, bet to, ko vēl nezinu, – atklāšanas brīdī atzina pasākuma vadītājs Juris Baltins. – Sesija ir kā grāmata, kurai dots saturs, izstāstīts ievads, bet pārējais nedēļas garumā jāizdara pašiem.
Sesijas organizators Imants Pulkstenis atcerējās jauniešu kopā muzicēšanas un mācīšanās pirmsākumus, kas meklējami 1996. gadā, kad festivāla „Sinepes un Medus" ietvaros Madonas kinoteātrī „Vidzeme" notika meistarklases jaunajiem mūziķiem. 1998. gadā tandēmā ar Muraveju (basģitārists Aleksandrs Sircovs) tika atklāta pirmā „Ģitāristu sesija". Piecpadsmit gadu laikā pasākumos piedalījušies 1045 dalībnieki no visas Latvijas.
Uz skatuves Imants bija uznesis arī palielinātu pirmās „Ģitāristu sesijas" dalībnieku kopbildi, kurā sazīmējami nu jau valstī populāri mūziķi: Ingars Viļums, Ieva Rudzīte, Ainis Rudzītis, Pauls Grīnhofs un daudzi citi.
Šogad sesijā piedalās 104 jaunieši – 68 vīriešu kārtas pārstāvji, 36 meitenes – un apmēram 30 meistari.
– Dzīve nav tikai ģitāras grifs. Kādam, iespējams, svarīgāk liksies atrast labus draugus, dziedāt Dziesmu svētkos, izveidot lielu, harmonisku, veselīgu ģimeni vai nosargāt Latvijas robežas, krāsas un himnu. Svarīgs ir pilnīgi viss, un instruments ir tikai līdzeklis, ierocis, lai mūžīgi ko darītu cīņai uz dzīvību un nāvi. Darītu visspilgtāk, visskaistāk un pārliecinošāk. Tāpēc noteikti jāatrod savs skolotājs – mācekļiem tā ir lielākā veiksme! Madonai un novada pašvaldībai „Ģitāristu sesija" ir kā spoža poga pie mundiera. Paldies visiem, kas esat ieradušies Madonā! – no lielās skatuves jauniešiem sacīja sesijas organizators Imants Pulkstenis.


Plašāk lasiet laikrakstā STARS 14.03.2012.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto

Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Reklāma — × 150 px