25. februārī Madonas kultūras namā notika grupas „Bruģis" 25 gadu jubilejas pasākums, kas aizsāka vērienīgu kolektīva koncerttūri pa visu Latviju.
Ballē piedalījās arī grupa „Apvedceļš" un DJ Aivis no „Latvijas Radio 2". Tieši koncerta dienā mūzikas veikalos uzsāka pārdot „Bruģa" jubilejas albumu, kurā apkopoti kolektīva ievērojamākie hiti. Madonieši un pilsētas viesi albumu varēja iegādāties koncertballes laikā.
– Gribu pateikties visiem vakara apmeklētājiem un faniem, kas bija sanākuši kuplā pulkā uz mūsu jubilejas ballīti, – gandarīts par pasākumu, saka grupas „Bruģis" dalībnieks Sandris Sproģis. – Bija patīkami redzēt un aprunāties ar cilvēkiem, kuri agrāk bija bieži viesi mūsu pasākumos. Emocijas, protams, ir dažādas, ir uzkrāta pieredze un zināšanas. Patīkami atskatīties uz padarīto, un tas rosina uz jaunām muzikālām idejām.
Tandēms „Sproģis-Vestmanis" radās 1992. gadā, kad Latvijas mūzikas pasaulē ienāca programmējamie instrumenti un Edmundam un Sandrim šķita interesanti tos pielietot arī savā mūzikā. – Līdz ar to mēs Latvijas mērogā bijām vieni no pirmajiem sintīpopa mūzikas pārstāvjiem, – atzīst Sandris. – Tie grupai bija ļoti radoši un notikumiem bagāti laiki.
Par koncerttūres veidošanu šogad grupa „Bruģis" uzsāka domāt jau gadu iepriekš. „Sapratām, ka pirmajai koncerta vietai jābūt Madonai, jo šī pilsēta mums ir kā otrs grupas vārds. Braukājot pa Latviju un ārpus tās, bieži mums prasa, no kurienes nākam. Tad nu Madonas vārds ir kā grupas pilntiesīgs uzvārds. Priecājos, ka pirmais tūres koncerts izdevās, kā bija plānots, un gribu pateikties Madonas kultūras nama un novada domes darbiniekiem par radīto mājīgo atmosfēru, skaņas un gaismu izmantošanas iespējām."
Plašāk lasiet laikrakstā STARS 29.02.2012.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto