Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaine ziemā
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Meža taka Madonas apkārtnē
Reklāma — × 150 px

Arhibīskaps iesvētī Bērzaunes baznīcu

Redakcija

Autors • 19.02.2009.

Arhibīskaps iesvētī Bērzaunes baznīcu
Burtu lielums

Tie, kuri Bērzaunes dievnamā iegriezušies pēdējo piecu gadu laikā (vai tikai garām braukuši), ir pamazām pieraduši pie ēkas vērienīgajiem atjaunošanas darbiem un postažu, kāda baznīcas drupu vietā valdīja vēl 8 gadus iepriekš, teju vai piemirsuši. Savukārt tālumniekiem, kas Bērzaunes evaņģēliski luteriskās draudzes baznīcā ieradās svētdien, 15. februārī, izbrīns par paveikto bija neviltoti tīrs.

– Tas ir gluži vai neticami, ko esat spējuši paveikt, atjaunojot šo dievnamu: baznīca ir ne tikai atdzimusi no drupām, bet te ir domāts par skaistumu, par Dieva slavu skaistumā, – cieņu un apbrīnu par izdarīto pauda arī Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas arhibīskaps Jānis Vanags. – Turklāt baznīcā ieliktas ērģeles, kas daudzos, pat posta neskartos, dievnamos joprojām nav sastopamas. Te ir silti un iespējams sēdēt, klausīties Dieva vārdu un mēģināt labāk to izprast, nevis domāt par to, kā ātrāk tikt siltākā vietā. Jums ir priekšrocība un laime, ka dievnams ir pieejams uz vietas. Par to gribu pateikties gan strādātājiem, gan ziedotājiem, gan tiem, kas par dievnama atjaunošanu Dievu lūguši. Tas ir milzīgs un iedvesmojošs darbs, sevišķi šajos laikos, kad cilvēki ir grūtību nomākti.

Pirmās ziņas par Bērzaunes pagasta teritoriju rakstu avotos datētas ar 1229. gadu, 1334. gadā te dibināta draudze.

2001. gada februārī, kad baznīcas atjaunošanas iniciatīvas grupa sadarbībā ar toreizējo Madonas iecirkņa prāvestu Modri Plāti bērzauniešus aicināja atjaunot draudzi, tika gūta atsaucība, un kopā ar mācītāju Ingu Dāboliņu 2001. gada 5. augustā Bērzaunes evaņģēliski luteriskā draudze ar 18 locekļiem tika nodibināta. 
Šobrīd draudzē ir 43 locekļi, dievkalpojumus regulāri apmeklē 10-20 cilvēku, lielu darbu draudzes aktivizēšanā veic evaņģēlists Agris Pilsums.

Aizvadītajā svētdienā, kad notika atjaunotā dievnama iesvētīšana, tie vienlaikus bija arī draudzes jubilejas svētki, jo tika atzīmēta 675. gadskārta kopš Bērzaunes evaņģēliski luteriskās draudzes dzimšanas. Dievnams bija pārpilns, kopā ar vietējiem cilvēkiem vēsturiskajā brīdī klāt bija pārstāvji no visa rajona. Un ne tikai luterticīgie, svētbrīdī piedalījās arī katoļi un ticības dzīvi nepraktizējošie.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 19.02.2009.

Autore: INESE ELSIŅA

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px