Aizvadītajā nedēļā Madonas rajona bibliotēkā ar klikšķi internetā tika atklāts augstskolu mācību literatūras krājums.
– Mēs visi zinām, cik katram no mums nozīmīga ir grāmata, bet šogad, kad visi izjūtam ekonomisko krīzi un neziņu, kas saistīta ar teritoriālo reformu, iepirkt grāmatas pat bibliotēkām liekas liela greznība, – uzsvēra rajona bibliotēkas direktore Imelda Saulīte.
– Sanāksmei ir divi mērķi: pateikt paldies finansētājiem, atskaitīties viņiem un aktualizēt jauno krājumu.
Uz zīmīgo notikumu iestāde bija aicinājusi projekta sadarbības partnerus – rajona padomes priekšsēdētāju Andreju Ceļapīteru, Madonas augstākās izglītības centra vadītāju Guntaru Paegli, Swedbank Madonas filiāles vadītāju Ināru Vasiļjevu, kā arī pārstāvjus no Rēzeknes Augstskolas. Atklāšana notika nevis ar simbolisku lentes pārgriešanu, bet virtuālā veidā – ar taustiņa klikšķi.
Bibliotēku informācijas sistēmas ALISE administratore Kaiva Veita klātesošajiem demonstrēja ceļu, kā iepazīties ar jauno krājumu. Vispirms viņa atvēra Madonas rajona mājas lapu, pēc tam – Madonas rajona bibliotēkas elektronisko katalogu, kur arī tika aktivizēta sadaļa AML (augstskolu mācību literatūra).
Krājums internetā pieejams 7 dienas nedēļā 24 stundas diennaktī. Ar to (bet nevis ar grāmatu pilntekstiem) var strādāt mājās, var darboties bibliotēkā. Ja kādu no grāmatām interesents vēlas pasūtīt, tad jānāk uz rajona bibliotēku, jākļūst par tās lasītāju un jālūdz, lai iestādes darbinieks izveido paroli. Pēc tam noskatīto grāmatu no jaunā krājuma lasītājs saņems 24 stundu laikā.
Pirmo ziedojumu Ls 1000 vērtībā AML krājuma izveidei pagājušā gada nogalē bibliotēka saņēma no Swedbank. Ls 95 tika tērēti uzlīmēm un grāmatu marķējumam, pārējā summa – literatūras iegādei.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 17.02.2009.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto