Līdz 31. janvārim saskaņā ar Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu tajos novados, kuru izveidošana tiks pabeigta pēc šā gada pašvaldību vēlēšanām, bija jāizveido novadu vēlēšanu komisijas. Kā liecina Centrālās vēlēšanu komisijas apkopotā informācija, noteiktajā termiņā Latvijā nav ievēlētas trīs novadu – Ogres, Vecpiebalgas un Ventspils – vēlēšanu komisijas, līdz ar to tās būs jāieceļ CVK.
Madonas rajonā pēc pašvaldību vēlēšanām tiks pabeigta triju novadu – Cesvaines, Madonas un Varakļānu – izveide (divi novadi jau darbojas), un visos nākamajos trijos novados līdz 31. janvārim tika arī ievēlētas novadu vēlēšanu komisijas. Par Madonas novada komisijas vēlēšanām esam jau informējuši, bet arī Varakļānos tika sasaukta visu novadā ietilpstošo pašvaldību, t. i., Murmastienes pagasta, Varakļānu pagasta un Varakļānu pilsētas deputātu kopsapulce.
– Uz Varakļānu novada vēlēšanu komisijas vēlēšanām ieradās lielākā daļa Varakļānu pilsētas domes, Varakļānu pagasta un Murmastienes pagasta deputātu. Kandidatūras novada vēlēšanu komisijai izvirzīja deputāti. Tiesības pieteikt pārstāvjus novada vēlēšanu komisijai neizmantoja neviena partija vai partiju apvienība. Varakļānu vēlēšanu komisija tika ievēlēta 7 locekļu sastāvā, un tajā darbosies visu triju pašvaldību – Varakļānu pilsētas, Varakļānu pagasta un Murmastienes pagasta – pārstāvji, – „Staru" informē Varakļānu pilsētas domes priekšsēdētājs Māris Justs.
Novada vēlēšanu komisija ir ievēlēta arī Cesvainē. – Arī uz mums attiecas likuma prasība par novada vēlēšanu komisijas izveidi, neraugoties uz to, ka Cesvaines novadu veido tikai viena pašvaldība un neviena cita mums nepievienojas, – atzīmē Cesvaines pilsētas ar lauku teritoriju domes priekšsēdētājs Vilnis Špats.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 14.02.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA