5. februārī Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) un Nodarbinātības valsts aģentūra (NVA) parakstīja līgumu par sadarbību iesniegumu bezdarbnieka pabalsta pieprasīšanai saņemšanā. To var saukt arī par vienas aģentūras principu klientu apkalpošanā starp divām Labklājības ministrijas padotībā esošām iestādēm.
Līguma mērķis ir vienkāršot bezdarbnieka pabalsta pieprasīšanu tiem, kas darbu uzsākuši pēc 1996. gada 1. janvāra vai arī jau ir saņēmuši bezdarbnieka pabalstu pēc 2000. gada 1. janvāra, t. i., šie cilvēki, ierodoties NVA filiālē, lai iegūtu bezdarbnieka statusu, vienlaikus pieprasa arī bezdarbnieka pabalstu. VSAA nodaļa, saņēmusi iesniegumu no NVA, pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu un to paziņo bezdarbniekam. Līdz ar to bezdarbniekam VSAA nodaļa jāapmeklē tikai tādā gadījumā, ja vēlas iegūt kādu papildu informāciju par pabalsta piešķiršanas un aprēķināšanas kārtību.
Vienlaikus VSAA paredzams apmeklētāju skaita samazinājums par 3-5%, kas paātrinās citu pakalpojumu pieprasītāju apkalpošanu.
Autore: MAIJA BIEZĀ
VSAA Madonas
nodaļas vadītāja