„Stars" jau informēja, ka janvāra nogalē Madonu vienas dienas vizītē apmeklēja Pleskavas apgabala pilsētas ar lauku teritoriju Strugi Krasnije (Krievija) pašvaldības vadītājs Aleksandrs Volkovs un viņa vietnieks ekonomikas un īpašuma jautājumos Valērijs Ņikins.
Madonas apmeklējums bija atbilde uz Madonas pilsētas domes delegācijas viesošanos Strugi Krasnije.
Savstarpējie apmeklējumi nostiprināja kontaktus, kas izpaudās konkrētās iestrādnēs un sadarbības līgumprojektā.
Kā pastāstīja Madonas pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, iespaidi no apciemojuma Strugi Krasnije vadībai palika pozitīvi. Tiekoties tika arī saskaņots sadarbības līgumprojekts.
– Šobrīd viņi ir gatavi uz Madonu atbraukt vēlreiz un parakstīt sadarbības līgumu, par kuru abas puses ir vienojušās. No sadarbības praktiskās puses viņus, kā arī mūs interesē viss, kas šobrīd ir aktuāls un pieejams saistībā ar INTERREG programmu. Tas varētu būtu mūsu sadarbības pirmais cēliens – sagatavot INTERREG programmai vienu vai vairākus pieteikumus. Diemžēl šobrīd Krievijas valdība ar Eiropas Komisiju vēl nav parakstījusi vispārējo līgumu, kas ļautu INTERREG programmām pieteikties ar kopīgiem projektiem. Tas varētu radīt problēmas, taču ceru, ka līgums tiks parakstīts, – par abu pušu sadarbības aspektiem pastāstīja Andrejs Ceļapīters.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.02.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto