Trešo gadu Kalsnavas pamatskolas 4. klases skolēni kopā ar audzinātāju Ilzi Stikāni piedalās konkursā "Sportiskākā klase. Eurobasket 2009". Pagājušajā piektdienā "Sportisko klasi" sastapām Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādē Ērgļos.
Ilzes Stikānes audzināmā klase ir 2007. un 2008. gada konkursa "Sportiskākā klase" uzvarētāja 1.-4. klašu grupā. Nav jābrīnās, ka skolēni, kas jau mācās 4. klasē, savu "Sportiskās klases" titulu grib apliecināt trešo gadu pēc kārtas. Tāpēc konkursā, ko organizē biedrība "Kultūras un sporta veicināšanas biedrība" sadarbībā ar biedrību "Latvijas Basketbola savienība" un biedrību "Latvijas Olimpiskā komiteja", atkal iesniegts Kalsnavas pamatskolas pieteikums.
– Mēs jau smējāmies – trīs mēnešus jāievēro sportisks dzīvesveids, un būs labi visiem, – pastāstīja 4. klases audzinātāja Ilze Stikāne. Līdzdalība konkursā ilgst no 1. februāra līdz 30. aprīlim, un šajā laikā ieplānotas dažādas aktivitātes. Tagad rit veselīgās dzīves mēnesis, pēc tam skolēni plāno vairāk pievērsties basketbolam, un bērniem patīk darboties, ja ir, kas viņus pavirza.
Kalsnavas pamatskolas 4. klasē mācās 18 skolēnu, un visiem patīk arī slēpot.
– Ja sporta skolotājs prot aizraut, tad jau tikai nedaudz jāpiepalīdz, – pārliecībā dalījās klases audzinātāja Ilze Stikāne.
– Pirms Latvijas Jaunatnes ziemas olimpiādes sporta skolotājs Andris Kupčs mūs iedrošināja, ka ir jābrauc, jo olimpiādē piedalās 27% skolas skolēnu, un visa 4. klase ir pieteikta distanču slēpošanā. Olimpiāde ir lielisks sporta pasākums, kur piedalīties visai klasei, tāpēc arī braucām. Slēpošanā mums svarīgi bija godam sasniegt finišu.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 10.02.2009.
Autore: IVETA ŠMUGĀ
OĻĢERTA SKUJAS foto