Laikraksts jau rakstīja, ka Cesvaines mākslas skolas skolotāji ar Cesvaines domes un mūzikas un mākslas skolas atbalstu mākslas skolas telpās Pils ielā 4 ir nodibinājuši Cesvaines mākslinieku biedrību.
– Mūsu projekts vēl ir ļoti jauns, bet šāda tradīcija ir vērojama daudzviet Latvijā un pasaulē: aicināt pulcēties līdzīgi domājošos un darboties gribošos māksliniekus, studentus, vērotājus, skolēnus un vienkārši – mākslu mīlošos un radīt gribošos cilvēkus, – komentē māksliniece Kristīne Šulce (attēlā). – Tāpēc aicinu mums pievienoties!
Pirmā kopā sanākšana notiks šodien, 5. februārī, pulksten 18.30, kad tiks apspriestas biedrības iespējas un vēlmes. – Ir doma studijas ietvaros veidot gleznošanas un tēlniecības-kokapstrādes grupas, kur varētu gleznot kluso dabu, portretus, figūru ar modeli, tēlniecībā strādāt ar koku, – informē māksliniece. – Palīdzēsim ar padomu cits citam vai, ja būs interese un nepieciešamība, veidosim apmācības programmu ar pasniedzēju. Tas gan būtu iespējams tikai ar studijas dalībnieku līdzfinansējumu (šobrīd ir doma, ka tie varētu būt Ls 5 mēnesī). Gleznot un strādāt minētajās telpās varēs rītos līdz pulksten 13 un vakaros pēc pulksten 18, piektdienās, sestdienās – visu dienu.
Autore: INESE ELSIŅA
AGRA VECKALNIŅA foto