VARAKĻĀNOS 12. februārī tiek organizēta donoru diena. Valsts asinsdonoru centra Latgales filiāles sabiedrisko attiecību speciāliste Maruta Krustāne informē:
– Donori nākamceturtdien no pulksten 9 līdz 12 tiek gaidīti Varakļānu poliklīnikas telpās. Pagājušajā gadā kopumā asinis tika ziedotas 107 reizes. Paldies visiem, kas iesaistās šajā akcijā un atbalsta bezatlīdzības donoru kustību. Tāpat kā iepriekš, pirms asins nodošanas ikviens donors saņems brokastu paciņu viena lata vērtībā, pēc asins nodošanas – trīs latu kompensāciju pusdienām.
Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.
Autore: AGRITA NUSBAUMA