Piektdien Madonas novada pašvaldību apvienošanās ziņojumu apsprieda Madonas pilsētas iedzīvotāji. Vakar sabiedriskās apspriešanas sapulce notika Dzelzavā, bet līdz februāra vidum, kā „Staru" informē Madonas rajona padomes un pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Ceļapīters, diskusijas notiks arī citās Madonas novadu veidojošajās pašvaldībās.
6. februārī pulksten 17.30 sabiedriskās apspriešanas sapulce tiek sasaukta Ošupes pagasta Degumniekos, 9. februārī pulksten 17.30 – Mārcienā, 10. februārī pulksten 18 – Sarkaņos, „Kalnagravās", 11. februārī pulksten 17.30 – Aronas pagasta Kusā, 12. februārī pulksten 13 – Vestienā, bet pulksten 17.30 – Praulienā, 13. februārī pulksten 14 – Liezēres kultūras namā, 18. februārī pulksten 15 – Lazdonas pagastā, līdz ar to Madonas novada pašvaldību apvienošanās ziņojums būs apspriests visās novadu veidojošajās 15 pašvaldībās, jo sabiedriskās apspriešanas sapulces notiek jau kopš 14. janvāra. Kā pirmie savas domas izteica mētrēnieši, ļaudonieši, kalsnavieši, bērzaunieši, barkavieši.
Madonas rajona un pilsētas pašvaldības vadītājs Andrejs Ceļapīters uzsver, ka visās sabiedriskās apspriešanas sapulcēs piedalās Madonas pilsētas domes pārstāvji un, tiekoties ar pagastu iedzīvotājiem un padomes darbiniekiem, pašvaldību iestāžu un uzņēmumu vadītājiem un speciālistiem, pagasta padomes deputātiem, raisās ieinteresētas diskusijas, tiek izteikti arī konkrēti priekšlikumi.
Savukārt Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts atzīmē, ka daļa priekšlikumu tiks iekļauta, papildinot izstrādāto Madonas novada pašvaldību apvienošanās projektu. Cits jautājums, kādā mērā tos ņems vērā 6. jūnija pašvaldību vēlēšanās jaunievēlētie Madonas novada domes deputāti, jo var jau projektā sarakstīt visus priekšlikumus, bet jāņem vērā, ka teikšana būs jaunievēlēto deputātu rokās. Kā viņi lems, tā arī būs.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 03.02.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
OĻĢERTA SKUJAS foto