Madonas pilsētas domes kārtējās sēdes darba kārtībā pēc Madonas pilsētas pašvaldības vadītāja Andreja Ceļapītera ierosinājuma tika iekļauts jautājums par ikmēneša pabalstu bijušajam Madonas pilsētas domes priekšsēdētājam Pēterim Runcim.
Pamatojoties uz likumu „Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu" 15.1 panta nosacījumiem, dome nolēma piešķirt bijušajam Madonas pilsētas domes priekšsēdētājam Pēterim Runcim ikmēneša pabalstu Ls 134.
– Tādu iespēju kopš pagājušā gada paredz likumdošana, kad Saeima, atbalstot Latvijas Pašvaldību savienības priekšlikumu, veica attiecīgus grozījumus likumā „Par pilsētas domes, rajona padomes, novada domes un pagasta padomes deputāta statusu". Tiesības saņemt šādu ikmēneša pabalstu, kas kopā ar pensiju nepārsniedz divu minimālo mēnešalgu apmēru, ir arī personai, kas pēc 1990. gada 4. maija vienā pašvaldībā ir bijusi pilsētas domes, vēlētas rajona padomes, novada domes vai pagasta padomes priekšsēdētājs divus sasaukumus. Pēteris Runcis šim kritērijam atbilst. Arī deputātiem pret to nebija nekas iebilstams. Katrā ziņā balsojums šajā jautājumā bija vienprātīgs – par ikmēneša pabalsta piešķiršanu bijušajam Madonas pilsētas domes priekšsēdētājam nobalsoja visi vienpadsmit deputāti, – komentējot domes lēmumu, „Staram" atzīmēja Andrejs Ceļapīters.
Jāpiebilst, ka tiesības saņemt ikmēneša pabalstu ir arī personām, kas pēc 1990. gada 4. maija ir bijušas pilsētas domes, vēlētas rajona padomes, novada domes vai pagasta padomes priekšsēdētājs vienu sasaukumu un priekšsēdētāja vietnieks, kurš ieņēmis algotu amatu, citu sasaukumu, kā arī tāds priekšsēdētāja vietnieks divus sasaukumus, kurš ieņēmis algotu amatu.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA