Cesvaine ziemā
Meža taka Madonas apkārtnē
Baltie loki Madonas parkā
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Reklāma — × 150 px

Vēlas braukt komfortablos autobusos

Redakcija

Autors • 02.02.2009.

Vēlas braukt komfortablos autobusos
Burtu lielums

„Stars" jau vairākkārt ir publicējis informāciju par jautājumiem, kas saistīti ar pasažieru pārvadājumiem, īpaši izceļot tos, kuri sagādā problēmas vai neērtības Madonas rajona iedzīvotājiem. Vairumā gadījumu ir bijušas pretenzijas pret jauno uzņēmumu, kas ar 1. janvāri nodrošina starppilsētu pārvadājumus, taču aizvadītajā nedēļā uz avīzes redakciju piezvanīja Mudīte no Aizkujas, kas pauda neizpratni par sacelto ažiotāžu.

Viņa neizprot, kāpēc ir pretenzijas pret ietilpīgajiem un komfortablajiem autobusiem, kuri, iespējams, pārvadā tikai nedaudzus pasažierus.

– Es autobusu izmantoju vienreiz nedēļā, un mani ļoti apmierina piedāvātais komforta līmenis. Agrāk autobusos pavecs cilvēks ar grūtībām varēja tikt iekšā, nemaz nerunājot par invalīdu, bet šobrīd tas ir iespējams, un autobusā var iekļūt arī ar ratiņkrēslu, – norādīja Mudīte un piebilda, ka, viņasprāt, visvairāk jautājumu par autobusiem apspriež tie, kas paši nemaz ar tiem nebrauc, līdz ar to neizprot, kādas ir pasažieru vēlmes. – Es esmu tas „pingvīns", kā mūs nosauca Godmanis, un esmu pelnījusi autobusā, ko jau tā ļoti maz izmantoju, saņemt atbilstošu komforta līmeni.

Viņa arī neslēpa, ka šobrīd šoferiem, kas brauc starppilsētu reisos, grūtības sagādā atsevišķu pieturvietu atrašana, un tur vainojams to sliktais stāvoklis.

– Kādas izskatās daudzas autobusu pieturas – izdemolētas, ceļa zīmes nolauztas. Būtu vispirms jādomā par to sakārtošanu. Problēmas sagādā arī ceļu sliktais stāvoklis, šodien pat (pagājušajā piektdienā. – Aut.) netālu no manas mājas grāvī ir ieslīdējuši divi kūdras vedēji. Pa šādiem ceļiem, kuri ziemā nav nokaisīti un ir slideni, nav droši braukt, – konkrētas problēmas, kas saistītas ar pasažieru pārvadājumiem, akcentēja aizkujiete.

Taču pati lielākā problēma, viņas skatījumā, ir tā, ka nav zināms, kā turpmāk tiks nodrošināti skolēnu pārvadājumi. Ja piepildīsies ļaunās prognozes par atsevišķu mazo lauku skolu likvidēšanu, tad būtu jābūt skaidram, kā skolēni no lauku teritorijām tiks uz savu mācību iestādi. Tagad atsevišķās pašvaldībās to nodrošina pagasta padome, taču nav zināms, kāda būs situācija pēc Madonas novada izveidošanās.

Autors: EGILS KAZAKEVIČS

AGRA VECKALNIŅA foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px