Madonas novada ezeri un lauki
Meža taka Madonas apkārtnē
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

Lauksaimnieku vezums ir sakustējies

Redakcija

Autors • 29.01.2009.

Lauksaimnieku vezums ir sakustējies
Burtu lielums

Ja ir jācīnās par lauksaimniecības nozares turpmāko pastāvēšanu un attīstību, zemnieki kopīgas idejas vārdā spēj apvienoties un paust savu protestu. Ar traktoriem, automašīnām, mēslu iekrāvējiem, plakātiem lauksaimnieki vakar miermīlīgā mītiņā pulcējās arī Madonā, lai solidarizētos ar zemnieku raidītajiem trauksmes signāliem, kas vienā laikā izskanēja pavisam 29 Latvijas vietās.

Pēc Madonas rajona lauksaimnieku apvienības apkopotajām ziņām, protesta akcijā Madonā piedalījās ap 250 dalībnieku ar 45 traktoriem. Pavisam 27. janvāra akcijā piedalījās ap 4000 lauksaimnieku, kas tās norises vietās bija ieradušies ar aptuveni 2581 tehnikas vienību, tā pierādot, ka ir vienots spēks. Ja lauksaimnieku izvirzītās prasības nedēļas laikā netiks uzklausītas, tad pagaidām tukšais vezums tikšot piepildīts un stūrēts uz Rīgu "skābbarības torņa" virzienā (domāta Zemkopības ministrija).

Arī Madonā tā dēvētajā Muitas laukumā sapulcējušos vienoja akcijas lozungs "Es – par lauksaimniecību". Tuvāk Rīgai dzīvojošie zemnieki ar lauksaimniecības tehniku devās galvaspilsētas virzienā, bet Madonā lauksaimnieki vispirms pārrunāja samilzušo situāciju laukos un tikai pēc tam devās ar traktoriem izbraukumā apkārt Madonai. Pasākuma ievadā zemniekus uzrunāja akcijas organizatori – Liezēres pagasta z/s "Egļukalns" saimnieks Jānis Sirmais, Madonas rajona lauksaimnieku apvienības vadītāja, Praulienas pagasta z/s "Muižnieki" saimniece un pagasta lauku attīstības speciāliste Līga Milkeviča. Saimniecībās, kur nodarbojas ar piena lopkopību, problēmas patlaban samilzušas visjūtamāk, jo piena iepirkuma cenas kritums ietekmē saimniecību ekonomiskos rādītājus.

– Vēl pagājušajā nedēļā neticēju, ka mēs varam būt vienoti, bet acīmredzot bezizeja līdz tam ir novedusi, – sacīja Jānis Sirmais. Viņaprāt, šis ir miermīlīgs mītiņš, bet, ja nekas nemainīsies, ja lauksaimnieku prasības netiks sadzirdētas, tad nākamnedēļ sekos brauciens uz Rīgu.

– Šādām protesta akcijām ir jēga, jo, ja valdībai nav dzirdes, tad ir jārunā fiziski, – sacīja Ļaudonas pagasta z/s "Saulieši" saimnieks Ainārs Apšs. Saimniecība nodarbojas ar piena lopkopību, kas vissmagāk izjūt krīzi. Viņa dzīvesbiedre Gundega Apša papildināja: – Apstāties mēs nedrīkstam. Tad, kad redzēju piketu Rīgā, es raudāju, jo mums tālāk nav, kur krist.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.01.2009.

Autore: IVETA ŠMUGĀ

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px