Nākamajā Madonas novadā ietilpstošo pašvaldību uzmanības centrā patlaban ir Madonas novada pašvaldību apvienošanās projekta ziņojuma apspriešana.
Pirmā sapulce notika 14. janvārī Mētrienas pagastā, tad dažas stundas vēlāk – Ļaudonas kultūras namā. Šonedēļ Madonas novada pašvaldību apvienošanās ziņojuma projekts tika apspriests Kalsnavas, Bērzaunes un Barkavas pagastā.
Piektdien savas domas Madonas pilsētas kultūras namā varēs izteikt madonieši, bet 2. februārī sabiedriskās apspriešanas sapulce notiks Dzelzavā, 6. februārī – Ošupes pagastā. Savukārt pārējās pašvaldībās ziņojuma apspriešanas sapulces sasaukšanas datums vēl nav zināms.
Madonā sabiedriskā apspriešana tika izsludināta no pagājušā gada 1. decembra līdz šāgada 2. februārim, bet dažās pašvaldībās tā notiks arī pēc 2. februāra, jo lēmums par ziņojuma projekta nodošanu sabiedriskajai apspriešanai bija jāpieņem katrai pašvaldībai atsevišķi.
Pagaidām iedzīvotāju aktivitāte gan ir visai neliela. Labākajā gadījumā sapulcē piedalās vairāki desmiti cilvēku. Piemēram, aizvakar Bērzaunē to bija vairāk nekā trīsdesmit, līdzīgi kā pirms nedēļas Ļaudonā. Kalsnavā pirmdien ieradās ap divdesmit, bet vismazākā aktivitāte pagaidām ir bijusi Mētrienā. Visās sabiedriskās apspriešanas sanāksmēs piedalās arī Madonas pilsētas pašvaldības pārstāvji.
Raksturojot iedzīvotājus interesējošās tēmas, Madonas pilsētas domes izpilddirektors Āris Vilšķērsts atzīmē, ka jautājumi tiek uzdoti dažādi.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 29.01.2009.
Autore: ŽEŅA KOZLOVA
DZINTRAS STRADIŅAS foto