Vakar Madonu vienas dienas vizītē apmeklēja Pleskavas apgabala pilsētas ar lauku teritoriju Strugi Krasnije (Krievija) pašvaldības vadītājs Aleksandrs Volkovs un viņa vietnieks ekonomikas un īpašuma jautājumos Valērijs Ņikins.
Šis Madonas apmeklējums nebija nejaušs, jo jau pērnā gada decembrī Madonas pašvaldības pārstāvji – sporta skolas direktors Voldemārs Šmugais un domes attīstības nodaļas speciāliste Elita Staune priekšsēdētāja Andreja Ceļapītera vadībā – devās vienas dienas darba vizītē uz Latvijai kaimiņos esošo Pleskavas apgabala pilsētu. Toreiz tika apzinātas iespējas dažādiem sadarbības ceļiem un jomām, un kā viens no galvenajiem apmeklējuma mērķiem bija pieredzes gūšana sporta objektu, konkrēti slēpošanas bāzu, apsaimniekošanā, jo Strugi Krasnije atrodas līdzīga slēpošanas trase, kāda ir „Smeceres silā".
Atbildes vizītē Strugi Krasnije vadība tika iepazīstināta ar vairākām Madonas pilsētas domes iestādēm, kā arī pilsētas objektiem. Madonas pilsētas apmeklējums sākās ar pieņemšanu pilsētas domē, kura nedaudz ieilga, jo viesiem un domes pārstāvjiem bija daudz pārrunājamu lietu.
Pēc tam tika apskatīta Madonas pilsētas iestāžu – SIA „Madonas siltums" un AS „Madonas ūdens" – saimniecība.
Tika apmeklēti arī sporta objekti – slēpošanas un biatlona sporta bāze „Smeceres sils" un Madonas sporta halle, līdz kuras atklāšanai palicis pavisam maz. Viesi no kaimiņvalsts apmeklēja arī Madonas Valsts ģimnāziju un pirmsskolas izglītības iestādi „Saulīte".
Tikšanās laikā atklājās, ka situācija Latvijā un kaimiņvalstī nemaz tik daudz neatšķiras. Arī tur šobrīd izjūt globālās ekonomiskās krīzes sekas. Lielu daļu no Strugi Krasnije ražošanas apjoma veido kokizstrāde, un līdzīgi kā Latvijā šajā jomā, mazinoties ārvalstu pieprasījumam, ir vērojams kritums.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 24.01.2009.
Autors: EGILS KAZAKEVIČS
OĻĢERTA SKUJAS foto