19. janvārī Madonas kultūras namā notika tradicionālais Madonas rajona skatuves runas un literāro uzvedumu konkurss.
Konkursā piedalījās 45 skolēni no 14 skolām, Madonas kultūras nama un trīs skolu literārie uzvedumi. Skolēnu sniegumu vērtēja režisores: Jolanta Zirne no Druvienas pamatskolas, Vija Miška no Praulienas pagasta un vietējās pamatskolas, Gunta Apele no Sarkaņu pagasta teātra un skolēnu teātra režisore, Rūta Trušele – Madonas pilsētas 1. vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja.
Uz novada skati, kas 4. februārī notiks Balvos, žūrija izvirzīja Jēkabu Apfelbergu (Cesvaines vidusskola), pedagogs – Ginta Libeka, Arti Lauvu, Henriju Kārklānu (Praulienas pamatskola), pedagogs – Vija Miška, Santu Upenieci (Stirnienes pamatskola), pedagogs – Ieva Zepa, Artūru Ecētāju (Madonas pilsētas 2. vidusskola), pedagogs – Anita Kļaviņa, un Ingunu Žerbiņu (Madonas Valsts ģimnāzija), pedagogs – Elīna Kuple.
Literāro uzvedumu skatē redzējām trīs sirsnīgus un mīļus uzvedumus: Kalsnavas pamatskolas režisores Guntas Lapsas iestudējumu pēc O. Vācieša, M. Cielēnas un Ausekļa dzejas „Mēs būsim tā!", Ērgļu vidusskolas režisores Dzintras Rudzītes iestudēto K.Vērdiņa „Snibs un Snobs" un Grostonas draudzes pamatskolas uzvedumu – V. Plūdoņa „Uz saulaino tāli!", režisore – Juta Strazdiņa.
Uz novada skati tika izvirzīts Ērgļu vidusskolas uzvedums – K. Vērdiņa „Snibs un Snobs".
Turēsim īkšķus, lai mūsējiem labi izdodas Austrumvidzemes konkursā Balvos!
Autore: NADJA NIEDRĪTE
skolu teātra darba koordinatore
AUTORES foto