Bērni ir puķes Dieva pasaules dārzā, kas uz laiku ir uzticēti mūsu mīlestībai un kopšanai, bet kas aug un attīstās pēc viņu pašu nesatricināmiem likumiem. (Z. Mauriņa)
Parasti bērnu kopšanu, augšanu un attīstību nodrošina viņu ģimenes. Diemžēl ne visiem bērniem Latvijā tā ir, un ģimenes vietā tie savas dienas vada ārpusģimenes aprūpes iestādēs jeb bērnunamos. Laikā, kad pasaule priecājas svētku gaidās, arī mēs – Āgenskalna Valsts ģimnāzijas 11.2. klases pārstāvji – devāmies uz Madonas rajona Sausnējas pagasta ģimenes atbalsta centru "Zīļuks".
Ideja iepriecināt bērnus, kuriem katru dienu nav pieejams ģimenes atbalsts, radās decembra sākumā, kad ĀVĢ un Baldones mūzikas pamatskolā tika izlikti aicinājumi ziedot to, kas varētu noderēt citiem un iepriecināt svētkos, – rotaļlietas, grāmatas u. c. Aicinājumam atsaucās daudzi, tādējādi uz ģimenes atbalsta centru "Zīļuks" tika aizvesti vairāki pilni dāvanu maisi. Īpaša pateicība tiem, kuri atbalstīja materiāli – skolas vadībai. Ziedoja arī Balvu tālākizglītības un cilvēkresursu attīstības centrs. Paldies arī Sandrai Gerdtai par garšīgo piparkūku mīklu.
21. decembra pusdienlaikā mēs, kopskaitā seši ĀVĢ 11.2. klases skolēni un skolnieces Madaras Blumbergas tētis, ieradāmies Sausnējas pagastā, lai nogādātu kopīgi sarūpētās dāvanas un pavadītu dienu ar bērnunama iemītniekiem. Pēc iepazīšanās spēlēm kopīgi cepām piparkūkas, cenšoties iesaistīt nodarbēs pat vismazākos bērneļus.
Tā kā Madonas rajonā sniega netrūka, norisinājās arī aktivitātes svaigā gaisā – sniega kaujas un sniegavīru celšana. Kad viscaur slapji atgriezāmies telpās, nemanot jau bija pienācis vakars. Sekoja zīmēšana un dažādu spēļu spēlēšana.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 20.01.2009.
Autore: DĀRTA STEPIŅA
AUTORES foto