Kaut aizvadītajā nedēļā lija, bija vēss un nemīlīgs, pilsētnieku un viesu acis nevarēja nepakavēties pie krāsainajiem puķu torņiem. Tie gaiši iepriecina, vēstī, ka vasara turpinās, ziedēšanu nekas nevar apturēt un nomākt.
– Mēs tos dēvējam par puķu torņiem, tad visiem uzreiz skaidrs, par ko ir runa, – apliecina Madonas pilsētas domes īpašuma uzturēšanas dienesta vadītāja vietniece Gita Lutce. – Madonā šādi ziedam trešo gadu, jā, tas ir aizguvums, kaut gan tehnoloģiju veidojam paši, jo īstās puķu piramīdas, kuras redzam Ventspilī, un visas pārējās ir citādi būvētas – tās liek kopā no daudzām mazām kastītēm, ko krauj citu uz citas statīvā. Mēs visu režģa karkasu piepildām ar melnzemi, kūdras substrātu un tajā stādām augus. Tornis nav izjaucams, to atved ar lielo mašīnu un noliek.
Uzzināju, ka laistīšana notiek no augšas – kamēr apakšā ūdens sūcas, arī lai mitrinājums būtu vienmērīgs. Karkass novietots uz kājiņām un zemi neskar. Kad mēģināja novietot uz zemes, "puķu dārzs" sāka pelēt un neventilējās, un augiem nebija, kur nokarināties.
Madonas pieci puķu torņi nebūt nesatur vienādas puķes. Ejiet tuvāk un paskatieties!
Gita rāda puķu torni pie kinoteātra "Vidzeme": – Šis ir eksperimenta variants ar pelargonijām, bet pilsētā pārsvarā puķu torņos ir petūnijas, balzamīnes, ar daudzgadīgo ziemciešu nātru lapotni. Protams, puķu torni var veidot arī pie privātmājām, bet vai tik lielu… Pats dārgākais ir kūdras substrāts, jo torņa tilpums ir diezgan liels, metāla karkass ir apvilkts ar režģi, kurā izgriezti caurumiņi, kur iestādīt puķes. Stāda mazus augus, jau aprīļa sākumā stādiņi tiek aizvesti uz z/s "Jaunzemnieki" siltumnīcām pie Zepiem, tur tie ieaug un savelkas, tikai tad stādām.
Parasti cenšamies to darīt jau pirms pilsētas svētkiem, bet šogad nesanāca.
Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 30.06.2007.
Autore: ASTRA ZAGORSKA
OĻĢERTA SKUJAS foto