Meža taka Madonas apkārtnē
Madonas novada ezeri un lauki
Cesvaines pils
Baltie loki Madonas parkā
Cesvaine ziemā
Reklāma — × 150 px

TĒMA: Jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas

Redakcija

Autors • 15.01.2009.

TĒMA: Jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējas
Burtu lielums

Arvien lielāka uzmanība sabiedrībā tiek pievērsta jauniešiem un tam, ko viņi dara brīvajā laikā. Darbā aizņemtie vecāki nespēj izsekot līdzi katram savas atvases solim, bet ļoti vēlas, lai bērni būtu drošībā un darbotos ar sev interesējošām lietām.
Lai jauniešiem būtu, kur pavadīt brīvo laiku, tiek dibināti jauniešu klubi un iniciatīvu centri, kuros katrs var atrast kaut ko sev.

Centrs pašu rokām

Kopš aizvadītā gada rudens Praulienā, pagasta padomes ēkas pagrabstāvā, darbojas jauniešu centrs, kurā skolēni pēc skolas pulcējas, spēlē spēles vai vienkārši pārrunā spilgtākos dienas iespaidus.

Sarmīte Lazdiņa, jauniešu centra vadītāja, stāsta: – Jau ilgāku laiku pagastā runāja par to, ka jauniešiem pēc skolas nav, kur darboties. Līdz ar to radās dažādas problēmas viņu vidū. Arvien vairāk pievēršoties jauniešu brīvā laika pavadīšanas iespējām, nolēmu, ka jāraksta projekts, lai būtu iespējams atvērt centru, kurā skolēni varētu darboties pēc skolas. Lielu atbalstu sniedza nevalstiskā organizācija "Skudras" un vadītāja Mārīte Šīre, kas kārtoja projekta lietas. Galvenais šīs iestādes mērķis ir, lai jauniešiem būtu, kur pavadīt brīvo laiku. Centrā vēl notiek iekārtošanās darbi. Priecājos, ka praulēnieši bija atsaucīgi un saziedoja mēbeles, lai bērni justos mājīgi jaunajās telpās. Lielu darbu ieguldīja arī paši bērni: jauca sienas, krāsoja, zīmēja. Vislielākā problēma, ar ko saskārāmies, bija lielais mitrums, jo tas kavēja remonta darbus.

Jauniešus centrā visbiežāk var sastapt vakaros, kad skolas darbi ir paveikti un var atpūsties.
– Pašlaik bērni izbauda ziemas priekus un vairāk dzīvo pa āru. Ja ir nepatīkams laiks, tad gan viņus jau uzreiz pēc skolas var sastapt centrā. Atpūtas telpā viņi var skatīties televizoru, pārrunāt notikumus skolā. Tiek piedāvāts arī novuss, galda hokejs un teniss, galda spēles. Notiek arī dažādi sporta turnīri. Turpmāk ir plānotas arī praktiskās nodarbības. Jau mēneša beigās paredzēta konfekšu pušķu gatavošana, bet februārī sadarbībā ar biedrību "Skudras" tiks rīkots interesants pasākums – izdzīvošanas skola mežā. Centrā vēl ir daudz darba. Tā kā tas atrodas pagrabā, pietrūkst gaismas un viss ir uz elektroenerģijas, bet ir ieplānots vasarā taisīt logus. Pagasta padome ir ļoti atsaucīga un mums palīdz, cik vien iespējams. Protams, būtu nepieciešams arī kāds cilvēks, kas organizē dažādus pasākumus jauniešiem, jo es darbojos kultūras un sporta jomā un jauniešu centram nepietiek tik daudz laika, kā būtu nepieciešams. Ir izvirzīts arī mērķis nodibināt jauniešu organizāciju. Turpināsim arī rakstīt dažādus projektus, jo centram vēl daudz kas ir nepieciešams. Vissvarīgākā, manuprāt, ir inventāra iegāde, – spriež Sarmīte Lazdiņa.

Vairāk lasiet laikrakstā STARS. 15.01.2009.

Autore: AGRITA NUSBAUMA

OĻĢERTA SKUJAS foto


Atbalsti kvalitatīvu žurnālistiku

Abonē eStars.lv un lasi vairāk

Ar digitālo abonementu no 1,99 €/mēn. tu piekļūsti visiem portāla eStars.lv rakstiem. Vēlies vairāk? Izvēlies E-avīzi vai drukāto laikrakstu.

Pievienojies sarunai

Pievieno komentāru

Komentēt vari arī anonīmi — pietiek norādīt vārdu.

Reklāma — × 150 px